۱ مهر, ۱۳۹۸

چگونگی تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

چگونگی تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای با دم دستی ترین وسایل ممکن ( به همراه یک ویدئوی آموزشی ) : یکی از وسایلی که به سرعت مسیر خود را به منازل ما باز کرد اجاق‌های گاز می‌باشند . پس از ورود اجاق گازهای اولیه که بسیار بزرگ و کم امکانات بود و همچنین با گذشت زمان و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی ساختار اجاق‌های گازی نیز تغییر کرد . این مسیر پیشرفت ما را به نمونه‌های اجاق گاز امروزی رساند . اجاق گازهای شیشه‌ای که نمونه‌ای از این پیشرفت می‌باشد سایز بسیار کوچک‌تری به نسبت مدل‌های اولیه اجاق گاز و همچنین فضای کمتری به نسبت نمونه‌های قبلی خود اشغال می‌کند . اما موضوع امروز ما در رابطه با کثیفی همین اجاق‌های گازی شیشه‌ای می‌باشد که این کثیفی می‌تواند بعد از پخت و پز برای ما قابل رویت باشد .توجه داشته باشید که اگر کثیفی ( نظیر لک ، ریختن مواد غذایی و … )این مدل از اجاق‌های گاز به مدت زیادی روی اجاق باقی بماند و نسبت به رفع آن اقدامی ننمایید به مراتب سخت‌تر از بین خواهند رفت پس همواره حداقل هفته‌ای یکبار نسبت به تمیزی اجاق گاز خود اقدام نمایید .

اما موضوعی که مطرح است این می‌باشد که هر چند گازهای شیشه‌ای ظاهر مدرن وجذابی دارند اما همین مدل گاز به هنگام کثیفی نه تنها ظاهر آشپزخانه‌ی شما را خراب می‌کند بلکه لذت پخت غذا را نیز از شما می‌گیرد . امروز در این مقاله سعی داریم به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای با دم دستی‌ترین وسایل ممکن نظیر جوش شیرین را در قالب یک مقاله‌ی آموزشی به همراه یک ویدئوی آموزشی ارائه دهیم با ما در ادامه این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

روش‌های تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

  • تمیز کردن گاز بوسیله‌ی آب و صابون + جوش شیرین
  • تمیز کردن گاز بوسیله‌ی آب لیمو + جوش شیرین
  • تمیز کردن گاز بوسیله‌ی سرکه + جوش شیرین + حوله‌ی خیس

تمیز کردن گاز بوسیله‌ی ترکیب آب و صابون + جوش شیرین

برای شروع تمیز کردن اجاق گاز با این ترکیب ابتدا باید سراغ آب داغ بروید در یک ظرف به میزان نیاز آب داغ بریزید و سپس آب داغ را با صابون ترکیب کنید . بدین ترتیب ترکیب آب و صابون شما آماده می‌باشد و در مرحله‌ی بعد باید حوله و یا دستمالی که قرار است با آن گاز را تمیز کنید درون ترکیب آب و صابون قرار دهید .
بگذارید دستمال مدتی در این محلول قرار گیرد و در همین حین سطح گاز را بوسیله‌ی یک دستمال نرم و جوش شیرین به خوبی تمیز کنید به طوری که همه‌ی قسمت‌هایی که دارای لکه می‌باشند به خوبی با جوش شیرین پوشش داده شوند . سپس در مرحله‌ی بعد دستمالی که در ترکیب آب و صابون قرار داده بوده ، از آب در آورده و طوری آب آن را بگیرید که دستمال فقط در حال نم باقی بماند .
بعد از گرفتن آب دستمال ، دستمال را به مدت بیست و پنج دقیقه روی گاز قرار دهید تا به خوبی آلودگی‌ها را پاک کند و سپس بعد از گذشت زمان مشخص شده با حرکات دایره‌ای و دستمالی دیگر جوش شیرین‌ها را پاک کنید .
بدین ترتیب از شر لکه‌های روی اجاق گاز شیشه ای خود راحت شوید و اگر می‌خواهید اجاق گاز خود را برق بیاندازید بعد از انجام موارد بالا بوسیله‌ی یک دستمال تمیز و شیشه پاک کن یک بار دیگر اجاق گاز خود را تمیز کنید و از تمیزی اجاق گاز خود لذت ببرید .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : راهنمای شستشوی میله های گاز

تمیز کردن گاز بوسیله‌ی آب لیمو + جوش شیرین

برای لکه زدایی بوسیله‌ی ترکیب آب لیمو و جوش شیرین فقط باید آب لیمو را طوری با جوش شیرین ترکیب کنید که حالت خمیری پیدا کند . بعد از اینکه آب لیمو را با جوش شیرین ترکیب کردید این مخلوط را بر روی تمام سطح اجاق گاز ریخته و به خوبی تمام سطح را بپوشانید . بگذارید این ترکیب به مدت سی دقیقه روی اجاق گاز شما بماند و بعد از گذشت این زمان با یک دستمال تمیز و نم به صورت دایره‌ای شکل نسبت به پاک کردن اجاق گاز اقدام کنید و از شر لکه‌های موجود روی اجاق گاز خود راحت شوید .

تمیز کردن اجاق گاز بوسیله‌ی سرکه + جوش شیرین + حوله‌ی خیس

برای لکه زدایی اجاق گاز بوسیله‌ی این ترکیب ابتدا از سرد بودن اجاق گاز خود مطمئن شوید و سپس ترکیپ سرکه و کمی جوش شیرین را روی سطح اجاق گاز خود اسپری کنید . سپس دستمال تمیز خود را بوسیله‌ی آب داغ شسته و آب آنرا بگیرید و بعد از گرفتن آب دستمال ، با همان دستمال سطح گاز را به خوبی دستمال بکشید . بعد از گذشت ده الی پانزده دقیقه بوسیله‌ی یک دستمال تمیز سطح گاز را به خوبی دستمال بکشید و شاهد از بین رفتن لکه‌های موجود بر روی اجاق گاز خود باشید .

در این ویدئو سعی داریم به شما همراهان همیشگی خود صفر تا صد نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای بوسیله‌ی ترکیب آب و صابون و جوش شیرین نشان دهیم

اجاق گاز, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *