۸ دی, ۱۳۹۸

چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد

چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد ؟ احتمالا تا به امروز با این موضوع برخورد داشته‌اید که به هنگام مراجعه به سمت یخچال فریزر خود برای برداشتن مواد غذایی ، هنگامی که دستگیره درب یخچال فریزر خود را لمس می‌کنید متوجه وجود جریان الکتریسیته و یا برق در سطح بدنه‌ی یخچال فریزر خود می‌شوید . باید توجه داشت که این مشکل و ایراد ممکن است برای هر یخچال فریزری با هر برندی اتفاق بیافتد . اما آیا دلیل ایجاد چنین مشکلی را در یخچال‌های فریزر می‌دانید و یا اصلا این مشکل از جا سرچشمه می‌گیرد و ماهیت این مشکل چیست ؟ کدام قسمت‌ها دچار مشکل و یا خرابی ، اتصالی و… می‌شوند که بواسطه‌ی آن این مشکل برای یخچال فریزر ایجاد می‌گردد ؟ در صورت یافتن قسمت دخیل بر بروز این مشکل آیا می‌دانید که چطور باید این مشکل را رفع رجوع کرد ؟
باید توجه داشته باشید که امر عیب یابی و تعمیر یخچال فریزرهای امروزی بواسطه‌ی وجود تکنولوژی روز در طراحی و ساخت آن امری تخصصی و نیاز به مهارت فنی دارد . از این رو همواره توصیه کارشناسان تعمیر جهت عیب یابی و تعمیر یخچال‌های فریزر نثل جدید ، انجام عملیات عیب یابی و تعمیر توسط نیروی کار متخصص و دوره دیده می‌باشد .
مجموعه کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و نیروی کار متخصص در زمینه تعمیر وسایل برقی خانگی ، یخچال فریزر شما را به صورت اصولی درب منزل شما عیب یابی و تعمیر نموده و همچنین تعمیراتی که بر روی وسایل برقی شما انجام داده را ضمانت می‌کند . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید و بعد از مشاوره تلفنی با متخصصین ما در صورت نیاز در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک تعمیرکار متخصص را در مقابل یخچال فریزر خود مشاهده نمایید .

چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد

همانطور که در قسمت بالا توضیح دادیم وجود جریان برق در سطح بدنه‌ی یخچال فریزر ممکن است برای هر یخچالی در منزل اتفاق بیافتد . اما چیزی که مطرح است این موضوع می‌باشد که چه قسمت‌هایی در بروز این مشکل برای یخچال فریزر دخیل هستند ، ماهیت این مشکل ها چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف نمود .
امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه درست عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر در رابطه با وجود برق در بدنه‌ی یخچال فریزر را در قالب یک مقاله‌ی آموزشی ارائه دهیم . با ما در ادامه این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

دلایل ایجاد برق در بدنه‌ی یخچال فریزر

  • ترموستات اتصال بدنه دارد
  • معیوب بودن و وجود خرابی در قسمت موتور
  • موتور اتصال بدنه دارد
  • سرپیچ لامپ داخلی فضای یخچال اتصال بدنه دارد
  • وجود خرابیو یا معیوب بودن سیم‌های رابط
  • بدون روکش بودن ناحیه‌ای از سیم‌های رابط

مراحل رفع مشکل وجود برق در بدنه یخچال فریزر

نکته ایمنی : همواره باید به خاطر سپرد که قبل از شروع هر گونه عملیات عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، از عدم وجود جریان برق در دستگاه مطمئن شویم . پس ابتدا برای ایمنی خود یخچال فریزر را از برق خارج کرده و کاملا مطمئن می‌شویم که هیچگونه جریان برقی در یخچال فریزر وجود ندارد .
برای رفع مشکل وجود جریان برق در سطح بدنه یخچال فریزر ابتدا یخچال را از برق خارج نموده و سپس سراغ رله استارت و اوورلود رفته و آنها را نیز از قسمت موتور جدا نموده . سپس مجددا یخچال فریزر را به برق متصل می‌نماییم و با کمک ابزاری نظیر ولت متر و یا فاز متر وجود برق در بدنه یخچال را آزمایش و تست می‌نماییم . اگر بدنه یخچال با وجود جدا کردن رله استارت و اوورلود همچنان جریان الکتریکی دارد ، مشکل یخچال فریزر از قسمت موتور می‌باشد که باید حتما به علت حساسیت بالای این قسمت و همچنین فنی بودن مشکل توسط یک تعمیرکار متخصص مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد .

برای مشاهده علت صدای زیاد یخچال و راهنمای تعمیر آن کلیک کنید

عموما در بیشتر اوقات وجود برق در قسمت بدنه‌ی یخچال فریزر ، ناشی از وجود اتصال بدنه در موتور می‌باشد که برای رفع و تعمیر این مشکل و عیب می‌توان بواسطه ارت نمودن یخچال فریزر این مشکل را رفع و رجوع نمود . گاهاً مشاهده شده است که برخی اوقات در صورت بستن ارت زمانی که پریز یخچال را مجددا به برق متصل می‌کنیم احتمال اینکه فیوز قطع گردد، وجود دارد. در صورتی که فیوز برق قطع شد یا باید سیم پیچی موتور تجدید و بررسی شود و یا اینکه باید نسبت به تعویض کل موتور اقدام نمود . توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل دوم حتما باید با یک تعمیرکار متخصص یخچال فریزر مشورت نمایید و انجام این امر را به متخصصین این کار بسپارید .

باید توجه داشت که به هنگام بروز چنین مشکلی برای یخچال فریزر باید سریعا نسبت به تعمیر و رفع مشکل اقدام نمود و عدم توجه به این مشکل ممکن است آسیب‌های جدی‌ای به موتور یخچال فریزر شما وارد نماید که در نهایت مشکلی که با کمترین هزینه ممکن قابل رفع و رجوع می‌باشد ، تاوان مالی بسیاری در صورت عدم توجه باید پرداخت کرد .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

مقالات, یخچال فریزر , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *