۶ بهمن, ۱۳۹۸

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر

نحوه تعویض و تعمیر آبسردکن یخچال فریزر ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : یکی از آپشن‌های یخچال فریزر امروزی داشتن یک آبسردکن می‌باشد که ضرورت وجود این امکان در یخچال فریزر در ماه‌های گرم سال به خوبی حس می‌شود . به طور کلی می‌توان اینطور عنوان نمود که تهیه‌ی آب سرد یکی از وظایف اصلی یخچال فریزرهای امروزی شده است.
سیستم آب سردکن و یخساز یخچال فریزر ، آب ورودی را ابتدا تصفیه کرده سپس آن را سرد یا به یخ تبدیل می‌کند و هنگام نیاز تحویل می‌دهد . اما این امکان ممکن است بر اثر حوادث مختلفی نظیر فشار دادن بیش از حد و استفاده نادرست از پدال آبسردکن یخچال، پدال آبسردکن شکسته شود یا اینکه از جایش در رود و دستگاه دیگر قادر به ارائه آبسرد از قسمت آبسردکن یخچال نباشد .
چنانچه شما نیز با این مشکل روبه‌رو شده‌اید و نمی‌دانید در این مواقع باید چگونه پدال آبسردکن خود را تعمیر و یا تعویض نمایید نگران نباشید ما در اینجا هر آنچه که باید درباره تعمیر این مشکل بدانید را بازگو می‌کنیم ، با ما در مقاله‌ی امروز مجموعه کیان سرویس همراه باشید .
همچنین شما می‌توانید در صورت عدم رفع مشکل یخچال فریزر خود با یکی از تلفن‌های کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره‌ی رایگان قبل از تعمیر این مجموعه نیز برخوردار شوید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و نیروی کار متخصص در زمینه تعمیر وسایل برقی خانگی ، یخچال فریزر شما را به صورت اصولی درب منزل شما عیب یابی و تعمیر نموده و همچنین تعمیراتی که بر روی وسایل برقی شما انجام داده را ضمانت می‌کند . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید و بعد از مشاوره تلفنی با متخصصین ما در صورت نیاز در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک تعمیرکار متخصص را در مقابل یخچال فریزر خود مشاهده نمایید .

نحوه تعویض و تعمیر آبسردکن یخچال فریزر
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه تعویض و تعمیر آبسردکن یخچال فریزر را در قالب مقاله‌ای آموزشی و همچنین ارائه ویدئوی آموزشی‌ای در رابطه با تعویض پدال آبسردکن یخچال نحوه بر طرف کردن مشکل یخچال فریزر شما را ارائه دهیم . با ما در تماشای این ویدئوی آموزشی همراه باشید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

تعمیر آبسردکن یخچال فریزر

علت خرابی و عدم کارکرد صحیح آبسردکن یخچال فریزرها و ساید بای سایدها در بسیاری از مواقع به معنای علت آب ندادن آبسردکن می‌باشد. می‌توان اینطور عنوان نمود که آب داخل مخزن آبسردکن سرد می‌شود، اما شیر آب خروجی درست عمل نمی‌کند. گزینه های مختلفی در بروز این مشکل وجود دارند و بررسی شرایط مختلف در نهایت می‌تواند در بر طرف شدن مشکل موثر باشد. در قسمت پایین عوامل تاثیر گذار در بروز این مشکل را بررسی کرده و از ماهیت ایجاد مشکل گفته و در نهایت نحوه رفع مشکل را برای شما بازگو می‌کنیم .

وجود گرفتگی در فیلتر

سیستم آبسردکن ساید بای ساید برخلاف یخچال ها وظیفه سرد کردن آب را برعهده ندارد و به همین خاطر سیستم یخساز در این دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است. باید توجه داشت که سیستم آبسردکن در حالت کلی، وظیفه تصفیه آب را بر عهده دارد ( البته در یخچال فریزر علاوه بر تصفیه، به سرد کردن آب نیز می‌پردازد ) وجود املاح زیاد در آب باعث می‌شود تا فیلترهای دستگاه خیلی زود دچار گرفتگی شوند و این رایج ترین علت کارنکردن آبسردکن ساید بای ساید است. به صورت کلی می‌توان گفت حتی اگر با کار نکردن آبسردکن یخچال روبرو نشدید، بهتر است هر شش ماه یک بار این فیلترها تمیز و یا تعویض شوند.

وجود خرابی در شیر برقی یخچال فریزر

باید توجه داشت که شیر آب ورودی یا همان شیر برقی یک ابزار دارای سیم‌پیچ می‌باشد که آب دسپنسر را تأمین می‌نماید . به هنگامی که برق شیر وصل می‌گردد، سیم‌پیچ به آب اجازه ورود می‌دهد . این شیر معمولاً پشت یخچال در قسمت زیر داخل پنل جایی که شیلنگ آب به یخچال وصل شده، قرار دارد. هنگامی که آب در کنترل پنل دیسپنسر انتخاب می‌شود، ولتاژی به سیم‌پیچ شیر اعمال می‌شود و سیم‌پیچ دریچه‌ی آب را باز می‌کند تا آب وارد شود. اول از همه مطمئن شوید که فشار آب ورودی به اندازه کافی است و سر شیر جایی که شیلنگ به یخچال وصل شده، مسدود نیست. ترمینال‌های دو سر شیر وقتی کنترل پنل آن را فعال می‌کند را با مولتی‌متر امتحان کنید. این یک کار تخصصی است و بهتر توسط تکنسین انجام شود. در صورت عدم آشنایی ممکن است مشکلات دیگری پیش آید.
در یخچال‌هایی که فیلتر آب دارند شاید بیشتر از یک شیر سلنویدی برای دیسپنسر وجود داشته باشد و ابتدا باید تشخیص دهید که کدام شیر برای دیسپسر استفاده شده است. اگر برق به سیم‌پیچ می‌رسد، حال باید سالم بودن خود سیم‌پیچ‌ها را با مولتی‌متر بررسی کنید، اگر نتیجه منفی بود باید شیر عوض شود. ولی اگر برقی به شیر نمی‌رسد باید خود سویچ یا عملگر دیسپنسر را بررسی نمایید .

برای مشاهده مقاله چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد کلیک کنید

تعمیر آبسردکن یخچال فریزر : وجود خرابی در میکروسوئیچ

ممکن است میکرو سوئیچ یا کلیدهای دیسپنسر که بر روی یخچال نصب می‌شوند و عملیات اتوماتیک خروج آب و یخ از آبسردکن و یخساز را کنترل می‌کنند، ایراد داشته و معیوب باشند. این کلیدها که می توانند نوع یخ، دمای آب و سایر تنظیمات را کنترل کنند، ممکن است دارای اتصالات نادرست و یا سوخته باشند. همچنین ممکن است از فریم و بدنه خارج شده و یا به سبب ضربه یا حرارت دچار مشکلات فنی گردیده و جریان نداشته باشند.

کم شدن جریان آب خروجی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای آب سرد کن ایجاد شود، کاهش جریان آب خروجی می باشد که علت آن خرابی فیلتر دستگاه می باشد معمولا فیلتر را باید در بازه های زمانی مشخصی تعویض کرد و در صورت بی توجهی به این مورد، رسوبات و مواد اضافی موجود در آب ورودی لوله های داخلی را مسدود می شود و میزان آب خروجی به شدت کاهش خواهد یافت. شما باید با توجه به زمان اشاره شده در کاتالوگ یخچال فریزر ساید بای ساید جهت تعویض فیلتر آب سرد کن اقدام نمایید .

وجود خرابی در برد کنترل

از دیگر علت های بسیار مهم کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر، خرابی در برد کنترلی آبسردکن می باشد. وجود هرگونه ایراد در این بخش بسیاری از عملیات های آبسردکن و یخچال را متوقف می سازد. برد کنترلی هر یک از دو بخش آبسردکن، یخساز و صفحه نمایش را کنترل می کند.
چنانچه تنها یک بخش کار نمی‌کند، ابتدا به بررسی آن بپردازید و در صورتی که کل دیسپنسر کار نمی‌کند، برد را بررس کنید که خازنی نسوخته باشد یا سوختگی و اتصال کوتاهی رخ نداده باشد. برای بررسی برد کنترلی آبسردکن می‌توانید با مرکز تعمیرات لوازم خانگی کیان سرویس تماس حاصل نمایید .

برای مشاهده مقاله عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک کلیک کنید

مقالات, یخچال فریزر , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *