۲۴ بهمن, ۱۳۹۸

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر به همراه ویدئوی آموزشی : در توضیح اهمیت لاستیک و یا نوار درب یخچال فریزر می‌توان گفت که یکی از مهمترین اجزای آن می‌باشد که در کارکرد موثر و جلوگیری از اتلاف انرژی می‌باشد . عملکرد لاستیک دور درب یخچال بدینگونه می‌باشد که این لاستیک از ورود هوای گرم به داخل یخچال فریزر و همچنین از خروج هوای سرد از درون یخچال فریزر به بیرون جلوگیری می‌کند که این عملکرد قاعدتا در جلوگیری از فساد مواد غذایی و همچنین اتلاف انرژی موثر می‌باشد .
حال در نظر بگیرید که این لاستیک دچار خرابی شود در این صورت، کمپرسور برای تامین دمای خنک داخل ( به دلیل خرابی لاستیک هوای سرد از داخل یخچال به بیرون رفته و هوای گرم از بیرون به داخل نفوذ می‌کند ) مجبور به کار کرد بیشتر می‌شود و در نتیجه این عملکرد بیشتر باعث استهلاک بیشتر یخچال فریزر می‌گردد . در این مواقع امکان فساد مواد غذایی نیز دور از ذهن نیست . با توجه به مواردی که گفته شد اهمیت لاستیک درب یخچال به وضوح آشکار می‌باشد و در صورت وجود چنین مشکلی در یخچال فریزر باید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام نمود .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر ( در انواع برند )  را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد . کافیست با یکی از شماره تلفن‌های این مرکز تماس گرفته و از مشاوره رایگان قبل از تعمیر این مجموعه بهره مند گردید .

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر
شماره‌های تماس مجموعه‌ی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در غرب تهران : ۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

برای مشاهده مقاله چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد کلیک کنید

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

همانطور که در ویدئوی بالا تماشا فرمودید تعویض لاستیک درب امری فنی و نیاز به صبر و حوصله‌ی فراوان دارد . در هنگام تعویض لاستیک درب یخچال فریزر و خرید لاستیک درب نو با کمک دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود لاستیک مناسب با یخچال فریزر خود را تهیه نموده و در انتخاب لاستیک به هنگام خرید بسیار به مدل آن توجه فرمایید . نکته‌ی بعدی در هنگام تعویض لاستیک درب رعایت ایمنی می‌باشد . قبل از هر گونه اقدامی یخچال فریزر خود را از برق کشیده و از نبود جریان برق در دستگاه خود حتما مطمئن گردید و سپس طبق ویدئوی بالا نسبت به تعویض لاستیک درب اقدام کنید .

نکاتی که قبل از تعویض لاستیک درب باید رعایت کنید

قبل از اقدام به تعویض نوار یا لاستیک دور درب یخچال فریزر لازم است به طور کاملا استاندارد تمامی بخش‌های لاستیک بررسی گردد تا بدین گونه مطمئن گردید که این قطعه در یخچال فریزر شما دچار خرابی شده است . بررسی سالم یا غیر سالم بودن لاستیک درب یخچال فریز امری سخت و نگران کننده نمی‌باشد و باید تمام بخش های آن را با دقت و همچنین باحوصله‌ی فراوان بررسی نمایید که دچار ترک خوردگی و پارگی نشده باشد ( البته در برخی از مواقع خشک شدن نوار باعث می‌گردد تا به خوبی درب یخچال بسته نشود) .
برای بررسی سلامت لاستیک درب یخچال یک برق کاغذ یا حتی اسکناس نو را در بین یخچال و لاستیک درب قرار داده و سپس درب یخچال را بسته بعد از بستن درب یخچال بررسی نمایید که آیا کاغذ به راحتی برداشته می‌شود یا خیر. چنانچه کاغذ خیلی راحت از بین لاستیک و یخچال کشیده شد خبر از خرابی لاستیک درب یخچال می‌دهد .

دلایلی که نشان می‌دهد واشر یا لاستیک درب یخچال خراب می‌باشد

  • وجود پارگی در لاستیک درب
  • وجود سوراخ یا فرسودگی لاستیک درب
  • عدم صحیح آب بندی واشر درب که مانع از چفت شدن لاستیک با یخچال می‌شود
  • خشک شدن لاستیک درب

درباره لاستیک درب یخچال فریزر

واشر یا لاستیک درب یخچال عموما از جنس لاستیک نرم ساخته می‌شود که در مرور زمان و یا حتی استفاده و عدم استفاده مرتب باعث خشک شدن این قطعه می‌گیردد که در نتیجه ممکن است در یخچال به خوبی بسته نشود و روزنه‌ای بین درب یخچال و بدنه یخچال ایجاد گردد . چنانچه آب بندی درب خراب باشد رطوبت بیشتری از هوا وارد یخچال خواهد شد.گاهی مواقع ممکن است رطوبت وارد شده آنقدر زیاد باشد که سیستم دیفراست هم نتواند آن را از بین ببرد. در این حالت رطوبت در اطراف درب یخچال قابل مشاهده خواهد بود.

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

مقالات, یخچال فریزر , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *