۹ مهر, ۱۳۹۸

نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : یکی از وسایلی که امروزه در هر خانه‌ای مشاهده می‌کنیم ماشین‌های لباسشویی می‌باشند که امروزه یکی از واجبات هر خانه‌ای می‌باشد . می‌توان اینطور عنوان کرد که یکی از مشکلاتی که در حین کار با ماشین لباسشویی ممکن است پیش بیاید خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی می‌باشد . اما سوالی که مطرح است این می‌باشد که اصلا شیر برقی ماشین لباسشویی چه عملکردی در ماشین‌های لباسشویی دارد ؟ در تعریف عملکرد شیربرقی ماشین‌های لباسشویی می‌توان اینطور عنوان کرد که قسمت مهم و حیاتی از یک ماشین لباسشویی می‌باشد که بوسیله‌ی آن آب ورودی به ماشین لباسشویی جهت شسته شدن لباس‌ها انجام می‌گیرد .شیرهای برقی ماشین لباسشویی در دونوع می‌باشند یکی از آنها برای تامین آب سرد و یکی دیگر آن برای تامین آب گرم لباسشویی می‌باشد ( البته باید توجه داشت که در نثل جدید ماشین‌های لباسشویی فقط یک شیر برقی وجود دارد و آن هم برای تامین آب سرد لباسشویی می‌باشد و آب گرم از طریق حرارت هیتر در لباسشویی تامین می‌گردد ) .
نحوه خرابی شیر برقی در ماشین لباسشویی به دو صورت اتفاق می‌افتد ، این خرابی ممکن است در قسمت مکانیکی لباسشویی شما باشد و یا ممکن است الکتریکی باشد . اما سوالی که مطرح است چرا شیر برقی ماشین‌های لباسشویی خراب می‌شوند ؟ در صورت خرابی شیر برقی چه مشکلاتی برای ماشین لباسشویی پدید می‌آیند ؟ چگونه می‌توان نسبت به رفع مشکل در شیر برقی لباسشویی اقدام کرد ؟ پاسخ تمامی این پرسش‌ها را در ادامه مقاله‌ی امروز کیان سرویس به دست خواهید آورد .

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی را در قالب یک مقاله‌ی جامع به همراه یک ویدئوی آموزشی در انتهای مقاله ارائه دهیم . با ما در ادامه‌ی این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

چه دلایلی در ایجاد خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی دخیل هستند

 • خرابی لاستیک آب بندی شیر برقی
 • مسدود شدن مجرای ورودی و خروجی آب به دلیل وجود شن ریزه و سولفاته
 • وجود خرابی و یا سوراخ شدن لاستیک دیافراگم
 • معیوب شدن ترمینال شیر برقی
 • یخ زدن و ترکیدگی لوله در فصل‌های سرد سال

بهترین گزینه در صورت مشاهده این چنین مشکلاتی تماس با یک تعمیرکار متخصص می‌باشد که با دانش خود در جهت رفع این مشکل و اطمینان از سلامت کار خود خیال شما را از بابت حل این مشکل راحت نماید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

این مقاله‌ی آموزشی جذاب را از دست ندهید : دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

از کجا بفهمیم شیر برقی خراب و یا درست عمل نمی‌کند ؟

یکی از علائمی که به ما نشان می‌دهد شیر برقی در ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است ، نیامدن آب به هنگام شستن لباس‌ها به ماشین لباسشویی می‌باشد . دلیل اصلی این مشکل کیفیت آب شهری می‌باشد که غالبا دارای سنگ ریزه‌ها و شن ریزه‌ها و سولفات می‌باشد و همین دلیلی برای معیوب شدن و ایجاد اختلال در کارکرد شیر برقی ماشین‌های لباسشویی می‌باشد . اما به هنگام مشاهده‌ی این موضوع که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی‌تان آب وارد ماشین‌لباسشویی نشد ، سریعا اقدام به خاموش کردن ماشین لباسشویی کرده و پریز آن را از برق بکشید و در اولین فرصت با یک تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید .
یکی دیگر از مواردی که بسیار مشاهده شده است این می‌باشد که به هنگام خاموشی ماشین لباسشویی و باز کردن شیر تغذیه آب ، شاهد این موضوع هستیم که آب در حالت خاموش ماشین لباسشویی وارد آن می‌شود که نشان دهنده این موضوع می‌باشد که شیر برقی ماشین لباسشویی‌تان دچار مشکل شده است . می‌توان دلیل اتفاق این مشکل را ایجاد سوراخ در لاستیک سر اهرم فنر یا لاستیک یا دیافراگم دانست که باید هر کدام از آنها به صورت مجزا چک شوند و در صورت رفع سوراخی مشکل حل نشد نسبت به تعویض قطعه اقدام نمایید .

نحوه تعویض صحیح شیر برقی در ماشین‌های لباسشویی

مراحل تعویض شیر برقی در ماشین‌های لباسشویی که به ترتیب در قسمت پایین عنوان شده است و همچنین می‌توانید با مشاهده‌ی ویدئوی آموزشی در انتهای مقاله نحوه‌ی اجرای آنها را نیز ببینید :

 • خارج کردن پریز برق لباسشویی از برق
 • جدا کردن شلنگ ورودی آب از شیر آب
 • باز کردن سقف ماشین لباسشویی بوسیله‌ی باز کردن دو پیچ در پشت ماشین
 • جدا کردن سقف ماشین لباسشویی از بدنه
 • باز کردن بست شلنگ‌های متصل شده به شیر برقی ماشین‌لباسشویی
 • جدا کردن سیم‌های متصل شده به سوکت شیر برقی لباسشویی
 • آزاد کردن شلنگ ورودی آب ماشین که در پشت لباسشویی قرار دارد ( توجه داشته باشید که برای آزاد کرد شلنگ باید خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید )
 • باز کردن پیچ های متصل شده‌ی شیر برقی به بدنه لباسشویی
 • برداشتن شیر برقی خراب
 • گذاشتن شیر برقی جدید و جا زدن آن
 • وصل کردن شلنگ‌‌های ورودی و خروجی به شیر برقی جدید
 • وصل کردن سوکت‌ها به شیر برقی جدید
 • متصل کردن مجدد شلنگ ورودی آب لباسشویی
 • قرار دادن سقف لباسشویی بر روی بدنه و بستن پیچ‌های آن

چند نکته برای افزایش عمر شیرهای برقی ماشین لباسشویی

یکی از روش‌های پیشگیرانه در خرابی شیر برقی ماشین‌های لباسشویی کم کردن فشار آب شهری می‌باشد . به این دلیل که اگر فشار آب وارده به داخل ماشین لباسشویی بالا باشد ، ممکن است به هنگام ورود به شیر برقی آب بین اهرم و بوبین قرار گیرد و باعث اختلال در کار اهرم گردد .
خیلی از افراد بر اثر بی‌توجهی به این موضوع مجبور به خرج‌های سنگین برای تعمیر ماشین لباسشویی خود شده‌اند . در صورت بروز چنین اتفاقی بهتر است سریعا اجزای شیر برقی را از ماشین لباسشویی جدا کرده و پس از خشک کردن آنها دوباره در جای خود قرار دهید .

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *