۹ بهمن, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا : بعید است که امروزه کسی را در کشورمان پیدا کنید که نام و آوازه برند قدیمی و داخلی هیمالیا را نشنیده باشد . برند هیمالیا از دهه‌ی پنجاه وارد بازار رقابتی تولید لوازم برقی خانگی ایران شد و با گذشت زمان با تولید لوازم برقی مختلف جای پای خود را در بازار لوازم برقی خانگی ایران ثابت کرد . یکی از خروجی‌های برند هیمالیا ، یخچال فریزر هیمالیا می‌باشد که امروزه با به کار گیری تکنولوژی روز دنیا در طراحی و تولید این وسیله برقی رقیب جدی‌ای برای یخچال فریزرهای وارداتی می‌باشد .
همانطور که در بالا گفته شده در طراحی و تولید یخچال فریزرهای هیمالیا از علم و تکنولوژی روز استفاده شده است . که این امر علاوه بر کارایی بیشتر این وسیله ، در زمینه‌ی صرفه جویی در مصرف انرژی نیز پیشرفت چشم‌گیری به نسبت نمونه‌های اولیه خود دارد .
همانطور که می‌دانید در زمینه‌ی لوازم برقی خانگی وجود عیب و ایراد و خرابی امری اجتناب ناپذیر می‌باشد . مهم نیست چه برندی استفاده می‌کنید در صورت نگهداری بد ، گذشت زمان ، معیوب شدن قطعات داخلی وسایل برقی و… امر خرابی اجتناب ناپذیر می‌باشد .
چنانچه یخچال فریزر هیمالیا شما دچار مشکلاتی نظیر خرابی قطعات داخلی ، وجود صدای زیاد به هنگام کار ، نشتی در یخچال فریزر ، عدم خنک کردن استاندارد یخچال فریزر ، روشن نشدن یخچال فریزر ، خرابی واشر درب یخچال و هر مشکل دیگر که باعث به اختلال افتادن عملکرد صحیح دستگاه شما شده است ، می‌توانید با تماس با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس از راهنمایی متخصصین ما بهره‌مند شوید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد . کافیست با یکی از شماره تلفن‌های این مرکز تماس گرفته و از مشاوره رایگان قبل از تعمیر این مجموعه بهره مند گردید .

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا
شماره‌های تماس مجموعه‌ی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در غرب تهران : ۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

در بخش عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا به علت وجود همین تکنولوژی روزی که در بالا عنوان شد بسیار پیچیده‌تر از نمونه‌های قدیمی تر می‌باشد که بهترین گزینه برای رفع و رجوع و تعمیر ، انجام عیب یابی و تعمیر توسط یک تکنسین و متخصص تعمیر می‎‎‌باشد . البته یک سری از مشکلات می‌باشند که با کمی دانش فنی و داشتن اطلاعات می‌توان بدون نیاز به حضور یک تعمیرکار قابل رفع و رجوع می‌شد .
امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا را نشان داده و از ماهیت وجود مشکل گفته ، نحوه یافتن و عیب یابی ایراد را گفته و در آخر نحوه‌ی تعمیر مشکل را عنوان نماییم . با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید .

روشن نشدن یخچال فریزر هیمالیا

در ایجاد مشکل روشن نشدن یخچال فریزر هیمالیا عوامل بسیاری دخیل می‌باشند که باید هرکدام به صورت جداگانه بررسی شوند و از سلامت و عملکرد استاندارد هر بخش مطمئن شد . در قسمت پایین نقاطی که باید بررسی شوند عنوان شده است .

 • پریدن فیوز و نبود جریان برق : فیوز را چک کرده و از وجود جریان برق مطمئن شوید
 • ممکن است وسیله بر روی حالت نمایشگاهی قرار داده شده باشد : بررسی نمایید و در صورت وجود این تنظیم آن را با کمک دفترچه راهنمای محصول به حالت کارکرد تنظیم نمایید
 • ممکن است سیم دچار رابط مشکل شده باشد : سیم رابط را بررسی نمایید و جهت اطمینان بیشتر ابتدا با یک سیم رابط دیگر دستگاه را تست نمایید
 • ممکن است دستگاه در زمان دی فراست باشد : با کمک دفترچه راهنما یخچال را از این حالت خارج نمایید
 • وجود مشکل ، خرابی و نقص در موتور یخچال : امر عیب یابی و تعمیر این قسمت را به متخصصین کیان سرویس بسپارید
 • خرابی و نقص در عملکرد اورلود

یخچال فریزر بدون وقفه کار می‌کند و اصلا خاموش نمی‌شود

چنانچه یخچال فریزر بخواهد خود را خنک نگه دارد ممکن است به طور مداوم کار کند اما در این شرایط ممکن است نتواند کار خود را به درستی انجام دهد. معمولا چند دلیل برای بروز چنین مشکلاتی در یخچال وجود دارد که در پایین عنوان می‌نماییم و باید هر کدام به صورت جداگانه بررسی شوند .

 • درب دستگاه به طور مکرر باز گذاشته می‌شود
 • سیم پیچ کندانسور نیازمند تمیز کردن است و باید نسبت به تمیزی آن اقدام نمود
 • درب یخچال در برابر جعبه یخچال به درستی مهر و موم نشده است ، امر تعمیر این قسمت را به تعمیرکار متخصص بسپارید
 • کنترل کننده سرما بر روی دمای بسیار سرد تنظیم شده است ، کنترل کننده را بررسی نمایید و روی درجه مناسب مجددا تنظیم نمایید
 • چیزی جریان هوای سرد در داخل یخچال را مسدود کرده است که باید بررسی شود

برای مشاهده مقاله‌ی نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر کلیک کنید

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا کیان سرویس
لیست ارورهای یخچال فریزر هیمالیا

وجود صدای زیاد یخچال قبل از شروع به کار

در ایجاد چنین مشکلی در یخچال فریزر هیمالیا عوامل بسیاری دخیل می‌باشند که باید هرکدام به صورت جداگانه بررسی شوند و از سلامت و عملکرد استاندارد هر بخش مطمئن شد . در قسمت پایین نقاطی که باید بررسی شوند عنوان شده است .

 • برق ضعیف است : چنانچه یخچال فریزر در تمام مدت روز شروع بکار خوبی داشته اما در ساعات اولیه شب کمپرسور قادر بحرکت نیست ، مشکل از ضعیف بودن برق است . می‌توان با کمک یک ولتمتر یا قسمت ولتاژ آوامتر ، مقدار اختلاف سطح (ولتاژ) را اندازه گیری نمود و به یقین رسید.
 • اورلود معیوب است : چنانچه مشکل مذکور در تمام ساعات شبانه روز مشاهده شود و در روز مقدار برق در اندازه گیری با ولتمتر طبیعی باشد. یکی از علل ممکنه خرابی اورلود است. ساده ترین روش جهت حصول اطمینان آن است که اورلود را از مدار الکتریکی یخچال خارج نموده و بر سر راه مدار یخچال یک آمپر متر قرار دهید. چنانچه جریان دریافتی یخچال طبیعی باش اورلود را با شماره سریال مشابه خودش تعویض نمایید. شماره های مذکور بر روی اورلود ها ، بیانگر جریان و توان مصرف کننده است که اورلود سری با آن قرار می گیرد.
 • موتور نیم سوز شده است : چنانچه در آزمایش اندازه گیری جریان بدون اورلود به دریافت جریان اضافی توسط موتور برخورد نمودید،یکی از علل آن می‌تواند اتصال حلقه یا اتصال کلاف در سیم پیچ های استاتور باشد. به استاتوری که دچار مشکل مذکور شده ،استاتور نیم سوز می‌گویند.استاتور مذکور می بایست تجدید سیم پیچی شود.
 • مسیر گردش گاز در یخچال فریزر مسدود می‌باشد : گاها مشاهده شده است که بر اثر تغییر مکان یخچال ،قسمتی از مسیر گردش گاز مانند کندانسور با اشیاء مجاور و یا دیوار بگونه ای بر خورد می‌کند که در نتیجه آن ،قسمتی از مسیر گردش گاز مسدود می‌شود. ایجاد سد،در برابرعبور گاز سرما ساز ،عملکرد کمپرسور را مختل نموده و در نتیجه به موتور الکتریکی کمپرسور فشار وارد شده و جریان اضافی می کشد.اورلود متوجه جریان اضافه بار شده و همواره بمحض آغاز حرکت کمپر سور ،اورلود آن را از مدار خارج نموده و عیب مذکور بوجود می آید. در بعضی موارد می توان محل آسیب دیده را با دست بگونه ای حالت داد که گاز از آن نقطه عبور نماید.در غیر این صورت می بایست توسط جوشکاری نقطه مذکور را از سایر لوله ها جدا نموده و لوله دیگری را به همان طول در نقاط مورد نظر جوشکاری نمود از آنجا که به هنگام تعویض محل آسیب دیده ، گاز یخچال تخلیه می شود ، پس از ترمیم مسیر حرکت گاز ، نیاز به شارژ مجدد گاز می باشد.
 • وجود مشکل در قسمت رله استارت : برای آزمایش رله استارت بهتر است موتور را مستقیما” به برق متصل نماییم.مداری مانند (شکل فوق )ایجاد نمایید و بمحض بستن کلید b1 ، شستی b2 را برای یک لحظه بطرف پایین فشار داده و رها کنید بدین وسیله استارت برای چند ثانیه وارد مدار و سپس خارج می شود.اگر موتور براه افتاد و کمپرسور شروع بکار نمود (و اورلود عکس العملی را بروز نداد)،استارت را با مشابه خودش تعویض نمایید.

برای مشاهده مقاله‌ی علت صدای زیاد یخچال و راهنمای تعمیر آن کلیک کنید

اواپراتور در فواصل زمانی اندک، مملو از برفک می‌شود

در ایجاد چنین مشکلی در یخچال فریزر هیمالیا عوامل بسیاری دخیل می‌باشند که باید هرکدام به صورت جداگانه بررسی شوند و از سلامت و عملکرد استاندارد هر بخش مطمئن شد . در قسمت پایین نقاطی که باید بررسی شوند عنوان شده است .

 • لاستیک دور درب خراب است : چنانچه لاستیک دور درب خراب شود و یا از ضخامتش کاسته شود ، بین درب و شاسی یخچال فاصله هوایی ایجاد شده و هوای گرم بدرون یخچال راه می‌یابد. هوای سرد در برخورد با هوای گرم به صورت قطرات آب در آمده و مجددا یخ می‌بندد بدین ترتیب درون یخچال توده‌های ضخیم یخ و برفک شکل می‌گیرند. لاستیک دور درب را تعویض نمایید.
 • غذا به صورت گرم در یخچال قرار داده می‌شود : قرار دادن غذای گرم درون یخچال به منزله راهیابی هوای گرم به درون آن است از این رو همواره می‌بایست دمای غذا در بیرون از یخچال به میزان لازم کم شود و سپس در یخچال قرار گیرد.
 • دیفراست اتوماتیک دچار مشکل شده است : سیستم ذوب برفک در بعضی از یخچال‌ها توسط شمارنده دفعات باز و بسته شدن درب یا با استفاده از تایمر و یا با به کارگیری اتومات مخصوصی دیفراست انجام می‌شود. اینگونه یخچال‌ها به برفک بسیار حساس بوده و در صورت از کار افتادن سیستم سریع دچار مشکل می‌شوند (معمولی‌ترین مشکل عدم اتومات یخچال است). سیستم دیفراست یخچال را بررسی و عضو معیوب را تعمیر و یا تعویض نمایید.

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

مقالات, یخچال فریزر , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *