۷ آذر, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر امرسان

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر امرسان : با نگاهی گذرا به بازار امروزی متوجه وسایل برقی‌ای می‌شوید که تولید داخلی بوده اما کیفیت و عملکرد آن چیز کمی از برندهای برتر روز دنیا ندارد . یکی از این برندهای تولید وسایل برقی خانگی برند امرسان می‌باشد که بواسطه‌ی تولید وسایل برقی خانگی باکیفیت راه خود را به منازل امروزی باز کرده است . از تولیدات این برند ایرانی می‌توان به یخچال فریزرهای امرسان اشاره نمود که با بهره‌بری از تکنولوژی روز علاوه بر مدرن بودن ، گام بلندی در جهت حفظ و صرفه‌جویی در انرژی برداشته است .
چنانچه یخچال فریزر امرسان شما دچار مشکلاتی نظیر نشتی در قسمت زیرین یخچال ، روشن نشدن یخچال فریزر امرسان ، عدم سرمایش استاندارد ، بسته نشدن درب یخچال ، وجود خرابی و فرسودگی در قطعات داخلی یخچال ، وجود صدای زیاد به حین انجام کار ، خاموش نشدن یخچال یا یکسره شدن آن ، اتومات نکردن یخچال فریزر ، عدم کارکرد فریزر ، خرابی صفحه‌ی نمایش ، داغ شدن بیش از حد موتور ، وجود صدا در قسمت موتور و هر مشکل دیگر که باعث اختلال در عملکرد یخچال فریزر می‌شود می‌توانید با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید .

مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر امرسان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد .

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر امرسان
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر امرسان در منزل

ممکن است در طول استفاده از یخچال فریزرهای امرسان مشکلاتی برای این دستگاه پیش بیاید که عملکرد صحیح آن را مختل کند . این ایرادها و مشکلات گاهی بسیار تخصصی می‌باشد که نیاز به دانش و مهارت و وجود ابزار آلات تخصصی دارد و گاهی ممکن است این ایرادها با کمی رسیدگی و انجام چند مورد جزیی رفع و رجوع گردد . در قسمت پایین سعی داریم مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر امرسان شما بوجود آید را معرفی کرده و نحوه عیب یابی صحیح و همچنین مراحل تعمیر آنها را عنوان کنیم .

فن یخچال فریزر امرسان کار نمی‌کند

وظیفه فن فریزر ایجاد گردش هوای سرد در محیط فریزر می‌باشد که در صورت عملکرد غیر استاندارد عملیات سرد سازی فریزر با اختلال روبه‌رو می‌شود . دلایل مختلفی برای ایجاد چنین مشکلی در قسمت فن فریزر دخیل می‌باشد که باید هر کدام از آنها بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند .
ممکن است فن فریزر بوسیله‌ی مواد غذایی موجود مسدود شده باشد ، این مسئله را چک کنید و در صورت مسدود بودن نسبت به رفع آن اقدام نمایید . دیگر عاملی که در این مشکل دخیل می‌باشد وجود جسم خارجی در قسمت پروانه فن می‌باشد که مانع از چرخش صحیح آن می‌گردد که برای رفع این مشکل باید پروانه فن را تمیز کنید . از دیگر عوامل دخیل در این مشکل خرابی موتور فن می‌باشد باید توجه داشت که وجود شی خارجی در قسمت پروانه فن باعث فشار بر روی موتور فن گردیده و باعث خرابی آن می‌شود . برای رفع این مشکل باید موتور فن را تعویض نمایید .

وجود برفک در یخچال فریزرهای امرسان

به وجود آمدن برفک و یخ زدن داخل یخچال از جمله مواردی است که سبب کاهش راندمان و افت کارکرد صحیح سرمایشی یخچال و نیز مشکلاتی در ادامه کار می‌شود . دلیل تشکیل برفک یخچال این است که هوای مرطوب و گرم خارج و اطراف یخچال، با ورود به داخل یخچال و اختلاط با هوای خنک، میعان یافته و بر روی لوله ها تشکیل برفک می‌دهند. با گذشت زمان و سفت و سخت شدن این برفک‌ها با یخ زدگی داخل یخچال مواجه خواهیم شد.
بسته به محلی که برفک تشکیل شده است، علت وجود برفک در داخل یخچال متفاوت بوده و عیب یابی مشکل برفک یخچال متفاوت می‌باشد : ممکن است برفک در اطراف درب فریزر تشکیل شود. این حالت نشان دهنده این است که درب یخچال فریزر کاملا بسته نشده است. ممکن است ایراد از واشر یا بست درب باشد. مطمئن شوید که این بست‌ها سالم بوده و کاملا به درب چسبیده‌اند. وجود هرگونه پارگی و یا ساییدگی در لاستیک دور درب یخچال فریزر نشان دهنده زمان تعویض لاستیک درب یخچال می‌باشد. اگر برفک کم و در همه جا دیده می‌شود، ممکن است بدلیل دمای خیلی پایین یخچال فریزر باشد. برای بهتر درک کردن نحوه‌ی رفع برفک یخچال فریزر مقاله‌ی زیر را مطالعه فرمایید .

برای مشاهده مقاله‌ی علت برفک زدن یخچال فریزر بدون برفک چیست ؟ کلیک کنید

درجه حرارت قسمت یخچال بسیار بالا بوده ، اما درجه حرارت قسمت فریزر طبیعی و نورمال می‌باشد

این مشکل می‌تواند به دلیل گرفته شدن کانال هوا و یا بسته بودن دریچه تنظیم کانال هوا و یا آب بندی نبودن کانال هوا و یا حتی دریچه تنظیم کانال هوا خراب بوده باشد . شما می‌توانید برای رفع این مشکل کانال هوا و مسی ، دریچه کانال هوا ، واشر کانال هوا ، باز و بسته شدن دریچه کانال هوا را بررسی نمایید و در صورت گرفتگی و خرابی نسبت به رفع آن اقدام نمایید .

خاموش نشدن و یا یکسر شدن یخچال فریزر امرسان

وجود چنین مشکلی در یخچال فریزرهای امرسان به دلایل مختلفی بستگی دارد که باید جداگانه بررسی شوند . در هر صورت، پیوسته کار کردن یخچال و یا به بیان دیگر یکسره شدن یخچال، نه تنها باعث ایجاد سر و صدای زیاد شده، بلکه باعث افزایش مصرف برق و هزینه گزاف آن در انتهای هر ماه می گردد.
یکی از دلایل خاموش نشدن یخچال فریزر و کارکرد زیاد یا پیوسته آن، وجود گرد و غبار و آلودگی در محیط خانه و مخصوصا اطراف کویل‌ها یا لوله‌های کندانسور یخچال می‌باشد . یکی دیگر از دلایل یکسره شدن یخچال فریزر، تنظیم دمای یخچال فریزر بر روی مقادیر پایین بوده که اشتباه است. این امر موجب کارکرد زیاد کمپرسور و استهلاک آن می‌گردد که از عمر مفید یخچال فریزر نیز می‌کاهد. همچنین موجب یخ زدن مواد غذایی در یخچال می‌گردد. ممکن است موارد مطرح شده موجب رفع مشکل نشوند. بطور کلی مهمترین اجزائی که در رابطه با خاموش نشدن و یکسره شدن یخچال می‌بایست بررسی شوند، شامل: تایمر دیفراست، هیتر دیفراست، ترموستات و … می‌گردد، که در اینصورت لازم است توسط متخصصین و تعمیرکاران با تجربه بازرسی و تست شوند.

روشن و خاموش شدن مرتب یخچال فریزر امرسان

مدل‌های جدید با توجه به فضای بیشتر و فریزرهای بزرگتر نیاز به زمان بیشتر برای عملکرد دارند. آنها اغلب خاموش و روشن می‌شوند تا بتوانند دما را در حد مطلوب نگه دارند .
علت‌های تاثیر گذار در بروز این مشکل :

  • وقتی برای اولین بار است که یخچال به برق وصل شده است. برای رفع این مشکل ۲۴ ساعت به یخچال فرصت دهید تا سرمای خود را کامل کند .
  • اغلب زمانی رخ می دهد که مقدار زیادی غذا به یخچال و یا فریزر اضافه‌ شده است که طبیعی می‌باشد .
  • درب یخچال و یا فریزر بازمانده است. برای رفع مشکل می‌توانید چک کنید ببینید که بسته ها باعث بازماندن درب نشده باشند.
  • درب یخچال و یا فریزر به‌ طور متناوب باز شده است که طبیعی می‌باشد .
  • دما را روی سردترین حالت تنظیم کرده‌اید.برای رفع مشکل کنترل کننده را چک کنید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

مقالات, یخچال فریزر , , , ,
درباره مدیر

5 دیدگاه
  1. سلام وعرض ادب من یخچال امرسان مدل HRI560Dدارم چند روزی یکسره کار میکنه داخل کابین زیر فن برفک میزنه ممنون میشم علت و نوع مشکل رو راهنای کنید.

  2. با سلام یخچال امرسان ما صفحه نمایش کار نمیکنه مشکلی نداره یاباید درست بشه

  3. سلام یخچال امرسان دوطبقه که قسمت فریزر آن دخلش آب جمع شده و یخ میزند مشکلش چی میتونه باشه میتونید راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *