۱۴ اسفند, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز

عیب یابی و تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز : احتمالا تا به امروز شنیدن نام برند استیل البرز یادآور سینک‌های ظرفشویی باکیفیت این برند ایرانی برای شما بوده اما باید بدانید که این برند در زمینه‌ی طراحی و تولید گاز رومیزی نیز بسیار پیشگام بوده و به خوبی مورد پسند مخاطبین و دوست داران این محصول خانگی واقع گشته است . این برند با بهره‌گیری از تکنولوژی و دانش روز دست به طراحی و تولید گاز صفحه‌ای و یا همان گاز رومیزی زده است تا با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را بدست آورد .
این برند ایرانی ( شرکت صنایع استیل البرز ) کار خود را در سال ۱۳۷۱ شروع نمود و با تکیه بر کیفیت و نیروهای کار آزموده و متخصص توانسته سهم قابل توجهی از بازار لوازم توکار آشپزخانه را برای خود به ارمغان آورد.
باید به این موضوع توجه داشت که اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای تنها چند سال است که در کشور عزیزمان رواج یافته و خرید آن مانند اجاق گازهای فردار هنوز خیلی جا نیافتاده است اما تا چندین سال دیگر این وسیله‌ی پخت و پز جایگزینی مناسب برای اجاق گازهایی که بسیار فضای آشپزخانه را اشغال می‌کنند می‌گردد . گازهای رومیزی شکیل تر و زیباترند، و باید به این نکته توجه داشت که تنها یک سطح کوچک در آشپزخانه‌های کوچک امروزی را اشغال می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل خرید این مدل گازها تنوع زیاد آنها می‌باشد، انواع مختلفی از این گازها در بازار امروزی لوازم توکار آشپزخانه موجود می‌باشد که به دسته‌های برقی و گازی تقسیم می‌شوند و هر کدام از این تقسیم‌بندی‌ها خود مدل‌های مختلفی از جمله استیل، شیشه‌ای، شیشه استیل، سرامیکی، شیشه آلومینیوم، لعابی و … دارند.
شما ممکن است در طول روز برای پخت و حتی گرم کردن غذا و انواع کاربردهای دیگر سراغ این وسیله پخت و پز بروید. همانطور که می‌دانید استفاده مداوم از یک وسیله ،استحلاک وسیله بالا رفته و مطاعقبا خرابی مداوم آن را نیز در پی دارد. اگر بخواهیم با به وجود آمدن هر مشکل کوچکی در گاز صفحه ای خود ، اقدام به تعویض این وسیله‌ی پخت و پز کنیم ، هزینه بسیاری در سال به ما تحمیل می‌شود. پس به سراغ راه بهتر و کم هزینه‌تر ، یعنی همان تعمیر گاز رومیزی می‌رویم. پیش از تعمیر اجاق گاز ابتدا باید عیب آن را بفهمیم. البته باید توجه داشت که در امر عیب یابی گاز رومیزی به نسبت مشکل متفاوت می‌باشد بعضی از این عیوب به راحتی قابل‌ رفع و رجوع هستند و بعضی دیگر مشکلات نیاز به دانش فنی و حضور یک متخصص جهت عیب یابی و رفع مشکل دارد.
چنانچه گاز رومیزی استیل البرز شما دچار ایراداتی نظیر پیلوت گاز مدام خاموش می‌شود ، مشعل‌های بالایی گاز روشن نمی‌شوند ، گاز رومیزی نشتی دارد ، شعله‌های گاز صفحه‌ای وزش دارند و یا در حین سوختن صدا می‌دهند ، نوک شعله‌ی مشعل‌ها به رنگ زرد می‌سوزد ، شعله‌ی گاز رومیزی کن در حین سوختن دود می‌کند ، طول شعله‌ی مشعل خیلی بلند است ، عدم جرقه زدن گاز صفحه ای کن ، خرابی ولوم‌ها و هر مشکل دیگری می‌توانید با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره‌ی عیب یابی و تعمیر رایگان این مجموعه بهره‌مند گردید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد . کافیست با یکی از شماره تلفن‌های این مرکز تماس گرفته و از مشاوره رایگان قبل از تعمیر این مجموعه بهره مند گردید .

عیب یابی و تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز
شماره‌های تماس مجموعه‌ی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در غرب تهران : ۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا با شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی استیل البرز را در میان گذاشته و از نحوه‌ی ایجاد و دلیل شکل‌گیری مشکل در اجاق گاز گفته ، ماهیت مشکل را بررسی نموده ، و در نهایت از عیب یابی و تعمیر هر مشکل گفته . با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید .

شعله گاز وزش دارد

در هنگام بروز چنین مشکلی برای گاز رومیزی ممکن است امکان اینکه نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد باشد بسیار قابل پیش بینی است . برای رفع این اشکال در گاز رومیزی باید سراغ صفحه‌ی مخلوط رفته و آن را کمی بسته تا مشکل حل شود . چنانچه با موارد گفته شده مشکل حل نشد با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان تعمیر این مجموعه بهره‌مند گردید .

نحوه‌ی تنظیم شعله پیلوت

باید توجه داشت که رنگ شعله پیلوت باید آبی باشد و طول آن نباید کمتر از ۶ میلیمتر باشد. اگر شعله خیلی کوتاه باشد و یا به راحتی خاموش شود، می‌بایست قاب یا محافظ پیلوت را بیرون کشید و سوراخ آن را به آهستگی و با دقت بوسیله یک میله نازک تمیز کرد. اگر شعله همچنان کوتاه بود، باید پیچ تنظیم‌کننده آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

برای مشاهده مقاله‌ی تعمیر و تعویض ترموکوپل اجاق گاز به همراه ویدئوی آموزشی کلیک کنید

تعمیر گاز صفحه ای استیل البرز : المنت سطح گرم کننده

سطح گرم کننده در گازهای رومیزی برقی با رویه بالایی صاف، معمولا به صورت سیم پیچ و یا سیم پیچ نواری می باشند. مکانیزم این قسمت به این شکل است که یک سیم با استفاده از جریان الکتریکی تولید حرارت می کند. المنت‌های سیم پیچی را با جدا کردن آن ها از پایانه‌ها و تست کردن آنها توسط یک مولتی متر بررسی کنید.
همچنین باید انتهای پایانه‌ها را از نظر نشانه‌های آسیب دیدگی و یا پوسیدگی بررسی کنید و در صورت وجود، بلوک پایانه‌ها و سوکت‌ها را به صورت همزمان تعویض کنید. باید برای تغییر بلوک پایانه، برق دستگاه را قطع کنید. برای دسترسی به برخی المنت‌ها باید رویه گاز را بردارید. قبل از این کار برق دستگاه را قطع کنید. بعد از جدا کردن سیم‌ها از پایانه‌های المنت، پیوستگی آن را می‌توانید با مولتی متر چک کنید .

شعله گازرومیزی وزش دارد و تولید صدا می‌کند

در هنگام بروز چنین مشکلی در گازهای رومیزی که باعث وزش و صدا در شعله می‌گردد و به نوعی باعث اعصاب خردی کاربر می‌گردد خبر از وجود مشکل تنظیم در مخلوط کن می‌باشد ( نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد می‌باشد که باعث وزش در شعله می‌گردد ، همچنین اگر نسبت وجود گاز به نسبت هوا بیشتر باشد شعله گاز دود می‌کند و برای رفع آن نیز باید مقدار گاز را کم نمایید ) که برای رفع این مشکل می‌توانید صفحه مخلوط کن را اندکی ببندید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

اجاق گاز, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *