۲۱ اسفند, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی امرسان

عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی امرسان : با نگاهی گذرا به بازار امروزی متوجه وسایل برقی‌ای می‌شوید که تولید داخلی بوده اما کیفیت و عملکرد آن چیز کمی از برندهای برتر روز دنیا ندارد . یکی از این برندهای تولید وسایل برقی خانگی برند امرسان می‌باشد که بواسطه‌ی تولید وسایل برقی خانگی باکیفیت راه خود را به منازل امروزی باز کرده است . از تولیدات این برند ایرانی می‌توان به گازهای رومیزی امرسان اشاره نمود که با بهره‌بری از تکنولوژی روز علاوه بر مدرن بودن ، گام بلندی در جهت حفظ و صرفه‌جویی در انرژی برداشته است .
همانطور که می‌دانید استفاده مداوم از یک وسیله ،استحلاک وسیله بالا رفته و مطاعقبا خرابی مداوم آن را نیز در پی دارد. اگر بخواهیم با به وجود آمدن هر مشکل کوچکی در گاز صفحه ای خود ، اقدام به تعویض این وسیله‌ی پخت و پز کنیم ، هزینه بسیاری در سال به ما تحمیل می‌شود. پس به سراغ راه بهتر و کم هزینه‌تر ، یعنی همان تعمیر گاز رومیزی می‌رویم. پیش از تعمیر اجاق گاز ابتدا باید عیب آن را بفهمیم. البته باید توجه داشت که در امر عیب یابی گاز رومیزی به نسبت مشکل متفاوت می‌باشد بعضی از این عیوب به راحتی قابل‌ رفع و رجوع هستند و بعضی دیگر مشکلات نیاز به دانش فنی و حضور یک متخصص جهت عیب یابی و رفع مشکل دارد.
چنانچه گاز رومیزی امرسان شما دچار ایراداتی نظیر پیلوت گاز مدام خاموش می‌شود ، مشعل‌های بالایی گاز روشن نمی‌شوند ، گاز رومیزی نشتی دارد ، شعله‌های گاز صفحه‌ای وزش دارند و یا در حین سوختن صدا می‌دهند ، نوک شعله‌ی مشعل‌ها به رنگ زرد می‌سوزد ، شعله‌ی گاز رومیزی امرسان در حین سوختن دود می‌کند ، طول شعله‌ی مشعل خیلی بلند است ، عدم جرقه زدن گاز صفحه ای امرسان ، خرابی ولوم‌ها و هر مشکل دیگری می‌توانید با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره‌ی عیب یابی و تعمیر رایگان این مجموعه بهره‌مند گردید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی امرسان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد .

عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی امرسان
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی امرسان

ممکن است در طول استفاده از گاز صفحه ای امرسان مشکلاتی برای این دستگاه پیش بیاید که عملکرد صحیح آن را مختل کند . این ایرادها و مشکلات گاهی بسیار تخصصی می‌باشد که نیاز به دانش و مهارت و وجود ابزار آلات تخصصی دارد و گاهی ممکن است این ایرادها با کمی رسیدگی و انجام چند مورد جزیی رفع و رجوع گردد . در قسمت پایین سعی داریم مشکلاتی که ممکن است برای گاز رومیزی امرسان شما بوجود آید را معرفی کرده و نحوه عیب یابی صحیح و همچنین مراحل تعمیر آنها را عنوان کنیم .

جرقه زدن مداوم گاز رومیزی امرسان

در هنگام بروز چنین مشکلی در گازهای صفحه ای امرسان دلایل مختلفی دخیل می‌باشند نظیر شست و شوی اجاق گاز با آب زیاد و وارد شدن آب به داخل فندک، سَر رفتن مایعات و غذا بر روی شعله و نگه داشتن طولانی‌مدت دکمه فندک اما دلیل اصلی این مشکل را می‌توان نوسان برق و سوختن جعبه فندک دانست . در هنگام بروز چنین مشکلی ( جرقه زدن مداوم گاز رومیزی ) این اتفاق متوقف نمی‌شود تا اینکه شما دستگاه را از پریز برق خارج کنید. در صورت انجام این عمل، توصیه می‌شود که دوباره دستگاه را به برق وصل نکنید . چون به احتمال خیلی زیاد در هنگام نصب مجدد موجب سوختن بورد و یا ترانس فندک دستگاه می‌شود .
برای رفع این مشکل که همانطور که در بالا عنوان نمودیم دلیل آن خرابی سیستم جرقه، الکترود جرقه و یا ماژول دستگاه می‌باشد که با عیب یابی اولیه و تعویض و در صورت امکان تعمیر این قطعات مشکل سریعاً رفع می‌شود. باید توجه داشت که در برخی از اوقات به دلیل جرم گرفتگی و کثیفی فضای بین شعله و فندک این مشکل رخ می‌دهد. در این صورت این فضاها را بررسی کنید و قطعات را تمیز کنید و در آخر حتماً رطوبت فندک دستگاه را کاملاً خشک نمایید . چنانچه با موارد گفته شده مشکل حل نشد با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان تعمیر این مجموعه بهره‌مند گردید .

برای مشاهده مقاله‌ی عیب یابی و تعمیر گاز رومیزی برقی کلیک کنید

تعمیر گاز رومیزی امرسان : شعله‌ی گاز به صورت یکسان نمی‌باشد

باید توجه داشت که در یک گاز رومیزی سالم، شعله‌های آن باید به صورت یکدست و آبی رنگ باشند. طبق مقررات ارتفاع یک شعله سالم نیز در حدود بیست میلی متر تعین شده است . گاهی اوقات شعله‌ها رنگ زرد به خود گرفته و قدرت کافی ندارند. اگرچه این مشکل چندان جدی نیست، اما باید رفع و رجوع گردد تا از خسارت‌های ثانویه جلوگیری نماید . دلیل بروز چنین مشکلی را می‌توان کثیف شدن شعله‌های گاز رومیزی امرسان دانست .
برای رفع این مشکل باید شعله را تمیز کنید . این کار را با استفاده از یک ظرف آب و کف و ابر انجام دهید. مشعل‌ها را برداشته و با ابر کفی شده آن‌ها را به خوبی تمیز کنید. پس از اتمام صفحه را توسط دستمال خشک کاملا تمیز کنید تا کف باقی نماند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، این کار را پس از هربار چرب شدن شعله‌ها انجام دهید . چنانچه با موارد گفته شده مشکل حل نشد با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان تعمیر این مجموعه بهره‌مند گردید .

شعله گاز رومیزی به هنگام سوختن وزش دارد و تولید صدا می‌کند

در هنگام بروز چنین مشکلی در گازهای رومیزی که باعث وزش و صدا در شعله می‌گردد و به نوعی باعث اعصاب خردی کاربر می‌گردد خبر از وجود مشکل تنظیم در مخلوط کن می‌باشد ( نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد می‌باشد که باعث وزش در شعله می‌گردد ، همچنین اگر نسبت وجود گاز به نسبت هوا بیشتر باشد شعله گاز دود می‌کند و برای رفع آن نیز باید مقدار گاز را کم نمایید ) که برای رفع این مشکل می‌توانید صفحه مخلوط کن را اندکی ببندید . چنانچه با موارد گفته شده مشکل حل نشد با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان تعمیر این مجموعه بهره‌مند گردید .

برای مشاهده مقاله‌ی چگونگی تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای کلیک کنید

وجود نشتی گاز و اتصال نامناسب در گاز رومیزی

به دلیل آن که اجزای قابل جا به جایی زیادی در قسمت بالای اجاق وجود ندارد، احتمال دارد در جریان‌ها نشتی و اتصال نامناسب رخ دهد (به ویژه هنگام نصب یا تمیز کردن) اگر سیم‌هایی که شعله را به ماژول کنترل (فندک) متصل می‌کنند ارتباط درستی نداشته باشند، جرقه لازم برای روشن شدن شعله ایجاد نخواهد شد.
برای رفع این مشکل ابتدا دوشاخه اجاق را از پریز درآورید تا جریان برق قطع گردد . شبکه آهنی و کلاهک شعله مشکل دار را بردارید. پایه مهر و موم شده شعله را برداشته و به دنبال سیم‌های قطع شده و مشکل دار بگردید. آنها را تعمیر نموده و جریان را برقرار سازید. پایه و دیگر اجزا را سر جایشان قرار داده، برق دستگاه را وصل کنید و دوباره اجاق را امتحان نمایید . چنانچه با موارد گفته شده مشکل حل نشد با یکی از شماره‌های مجموعه کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان تعمیر این مجموعه بهره‌مند گردید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

اجاق گاز, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *