۲۹ بهمن, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی : امروزه وجود یک ماشین ظرفشویی در منازل به امری عادی و نسبتا واجب تبدیل شده است . ضرورت وجود این مهم هنگامی به صورت کامل حس می‌شود که افراد خانواده شاغل هستند و زمان بودن داخل منزل آنها محدود می‌باشد . اینجاست که وجود یک ماشین ظرفشویی در منزل به عنوان یک امداد غیبی به داد اهالی خانواده می‌رسد و آنها را از شر شستن و صرف وقت برای شستشوی ظروف خود راحت می‌کند .
اما باید توجه داشت که ماشین ظرفشویی ( در هر برندی ) در صورت عدم رسیدگی به موقع و منظم ، گذشت زمان ، پشت گوش انداختن مشکلات و ایرادهای کوچک و عدم تعمیر به موقع آنها ممکن است دچار مشکلاتی گردد که عملکرد استاندارد این دستگاه کارآمد خانگی را با مشکل مواجه کند .
یکی از این مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی اتفاق بیافتد و مبحث اصلی مقاله‌ی امروز ما نیز می‌باشد وجود مشکل و خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می‌باشد . در رابطه با عملکرد این قسمت می‌توان اینطور عنوان کرد که پمپ تخلیه قطعه‌ای است که وظیفه دارد در هنگام شستشوی ظروف آب کثیف حاصل از شستن ظرف‌ها را تخلیه کند و  تا زمانی که عمل تخلیه آب به درستی صورت بپذیرد ، ماشین ظرفشویی از عملکرد مناسبی برخوردار باشد. امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا از دلایل ایجاد چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی صحبت کنیم ، ماهیت ایجاد مشکل را بیان کنیم ، نحوه‌ی تاثیر مشکل بر ماشین ظرفشویی را گفته ، نحوه‌ی صحیح عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را با شما در میان گذاشته و همچنین در انتها شما را در جریان مراحل تعمیر و تعویض این قطعه قرار دهیم . همچنین شما می‌توانید با تماس با یکی از شعب مجموعه کیان سرویس از مشاوره و راهنمایی تعمیر رایگان این مجموعه بهره مند گردید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی تعمیرات ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد .

عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا از دلایل ایجاد چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی صحبت کنیم ، ماهیت ایجاد مشکل را بیان کنیم ، نحوه‌ی تاثیر مشکل بر ماشین ظرفشویی را گفته ، نحوه‌ی صحیح عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را با شما در میان گذاشته و همچنین در انتها شما را در جریان مراحل تعمیر و تعویض این قطعه قرار دهیم .

علائمی که نشان می‌دهد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خراب است

باید توجه داشت که به هنگام وجود مشکل در پمپ ظرف شویی دستگاه علائمی را از خود بروز می‌دهد که کاربران با داشتن اطلاعاتی از این مشکل متوجه وجود خرابی در این قسمت می‌گردند . از مهم ترین علائم و نشانه‌های خرابی پمپ ماشین ظرفشویی ، روشن نشدن ماشن ظرفشویی می‌باشد . همچنین احتمال اینکه برنامه ماشین ظرفشویی در حین اجرا و به صورت ناگهانی متوقف شود نیز می‌رود . در این صورت باید بدانید که به احتمال زیاد پمپ تخلیه دستگاه دچار ایراد شده و نیاز به رسیدگی و تعمیر و یا تعویض دارد.
در صورت خرابی پمپ تخلیه باید آگاه باشید که این مشکل باعث می‌شود که عمل تخلیه آب در دستگاه به درستی صورت نگیرد و ظرفشویی شما دچار نشتی آب گردد. بنابراین یکی دیگر از علائم و نشانه های خرابی پمپ ظرفشویی، می تواند نشت آب از این دستگاه باشد. فرایند تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی باید در اسرع وقت انجام شود تا از بروز مشکلات دیگر در این دستگاه پیشگیری به عمل آید.

 • وجود شکستگی و یا مسدود شدن در قسمت شلنگ ماشین ظرفشویی
 • از کار افتادن موتور پمپ تخلیه ماشین
 • امکان اینکه کاسه نمد یا پروانه با مشکل مواجه شده باشد و آب به درون پمپ تخلیه آب نفوذ کرده باشد نیز می‌رود
 • وجود رسوبات و جرم که باعث از کار افتادن پمپ می‌گردد

برای مشاهده مقاله آموزشی نحوه تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی کلیک کنید

پمپ تخلیه چرا دچار خرابی می‌گردد

به طور کلی وجود خرابی در پمپ تخلیه به دو صورت می‌باشد که این مشکل یا به صورت خرابی در قسمت مکانیکی و یا به صورت الکتریکی می‌باشد ،باید توجه داشت که در صورتی که ماشین ظرفشویی دچار خرابی خرابی مکانیکی باشد ما شاهد سوراخ شدن لوله ، مسدود شدن فیلتر ظرفشویی ( به دلیل انباشته شدن مواد غذایی روی ظروف کثیف) و بقایای پودر شستشو بر روی ظروف می‌باشیم و یا خراب شدن قطعات پمپ ، در این صورت باید مورد خراب شده را شناسایی کرد و آن را تعمیر یا تعویض نمود تا عملکرد پمپ تخلیه تصحیح شود .
خرابی در قسمت الکتریکی بدین گونه می‌باشد که یا برق رسانی به پمپ تخلیه  دچار اختلال شده است یا اینکه بوبین پمپ تخلیه سوخته باشد ، برای اطمینان حاصل کردن برق به دو سر بوبین را به وسیله اهم متر اندازه گیری کنیم .

نحوه‌ی تعمیر پمپ تخلیه آب ظرفشویی

 • قدم اول همواره رعایت ایمنی بوده ، دستگاه را از برق کشید و از عدم وجود جریان برق در دستگاه مطمئن شوید
 • ماشین ظرفشویی را بعد از جدا کردن شلنگ آب ورودی به پشت قرار دهید
 • برای دسترسی به پمپ تخلیه باید صفحه‌ی زیری را درآورید ، پیچ‌های صفحه را باز کنید تا صفحه به سادگی جدا گردد
 • جدا کردن سنسور آنتی فلود ، می‌توانید این کار را با باز کردن کل سنسور انجام دهید یا فقط اتصالات الکتریکی را جداکنید ( قبل از جدا کردن اتصالات حتما یک عکس بگیرید تا به هنگام نصب مجدد به مشکل نخورید )
 • پمپ جدید را بررسی نمایید و ببینید که دارای واشر آب بندی (کاسه نمد) می‌باشد یا نه، چنانچه نداشت نگران نباشید می‌توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید
 • پیچ‌های پمپ تخلیه را باز کنید و اتصالات الکتریکی را جدا نمایید . حال نصبت به جای گذاری پمپ جدید به همراه واشر در جای پمپ قبلی اقدام نمایید
 • پیچ‌های پمپ را بسته و اتصالات سیم‌ها را مجددا نصب نمایید
 • حال سنسور آنتی فلود را مانند قبل سرجایش نصب کرده و در نهایت صفحه را سرجایش برگردانده و پیچ‌هایش را سفت کنید

نحوه‌ی تست پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی

برای تست این قسمت ابتدا حوضچه را به حالت اول و استاندارد آن برگردانید . پمپ تخلیه که از نوع موتورهای القایی با رتور آهنربای دائم و از نوع سه خار می‌باشد را مشاهده می‌نمایید . برای باز کردن پمپ تخلیه آنرا
حدود ۴۵ درجه در جهت عکس حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا خارهای آن آزاد شود . پمپ تخلیه را از قاب روی پروانه آن جدا نمایید . به وسیله‌ی یک اهم متر ، مقدار مقاومت سیم پیچی این پمپ مغناطیسی را اندازه بگیرید چنانچه اهم متر ۲۵۷ اهم را نشان دهد و نشانه سالم بودن سیم پیچی پمپ می‌باشد .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

ظرفشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *