۲۸ مهر, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش

عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش : در بازار جهانی امروز برند بوش را با نشان تکنولوژی سبز آن می‌شناسند . تکنولوژی سبزی که با آمدنش تمرکز برند بوش را بر روی صرفه جویی بی‌نظیر در مصرف آب و برق در عین داشتن عملکر و بازده بسیار بالا و عالی متمرکز کرد . در حال حاضر تمامی محصولاتی که توسط کمپانی بزرگ بوش ساخته می‌شوند با هدف کاهش تاثیرات منفی بر محیط زیست ساخته می شوند .
می‌توان در تمجید تکنولوژی سبزِ به کار رفته در وسایل برقی بوش اینطور عنوان کرد که ً تکنولوژی سبز ً راهنمای بهبود زندگی امروز و آینده است .در بازار وسایل برقی خانگی امروز دنیا می‌توان با اطمینان گفت که لوازم خانگی بوش رکورد‌دار ثبت استانداردهای جدید در مصرف انرژی می‌باشند . با استفاده از وسایل برقی بوش تا پنجاه درصد در مصرف برق و همچنین هفتاد درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنید.
یکی از وسایل برقی خانگی بوش که به سرعت خود را به منازل انسان امروزی رساند ، ماکروویوهای برند بوش بود . محصولی که در حین قیمت مناسب خود به نسبت میزان صرفه جویی و کارآمدی بالای خود نقطه‌ی امنی برای انتخاب‌های نهایی مشتریان خود می‌باشد . از آنجایی که این وسیله‌ی برقی خانگی غذا را در مدت زمان بسیار اندکی پخت می‌کند به همین دلیل برای زوج‌هایی که شاغل هستند و فرصت کمی برای پخت و پز دارند ، یک نیروی کمکی ویژه در امر پخت غذا به شمار می آید تا بتوانند در مدت زمان کم، غذا را طبخ نمایند .
اما آن چه که مشخص است این است که ماکروویو نیز همچون سایر وسایل برقی آشپزخانه نیاز به نگهداری صحیح داشته و در صورت بروز عیب در آن، باید به سرعت و رعایت اصول فنی عیب یابی و تعمیر شود.
ما در این مقاله سعی بر این داریم تا چند نکته‌ی مهم و پر تکرار درباره علت‌های احتمالی وقوع خرابی در ماکروفر و ماکروویو و همچنین ارائه راهکار جهت رفع و رجوع مشکل ماکروویو شما ارائه دهیم .

آیا شما نیز اینطور فکر می‌کنید که در صورت خرابی و بروز مشکل در وسایل برقی خانگی خود باید حتما وسیله‌ی برقی خود را نزد یک تعمیرکار جهت تعمیر و عیب یابی ببرید ؟ آیا تا به حال تصور کرده‌اید که با یک تماس ساده می‌توان یک تعمیرکار مجرب و متخصص را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در منزل خود جهت رفع و تعمیر انواع وسایل برقی خراب خود ببینید ؟آیا تصور کرده‌اید که تعمیر وسایل برقی خود را در محل خود توسط نیروی متخصص جلوی چشمان خود ببینید ؟ اگر برای تعمیر ماکروویو بوش خود که یکی از کارآمدترین و پرکاربرد ترین لوازم برقی آشپزخانه شما می‌­باشد هنوز نتوانسته­‌اید تصمیم مناسبی بگیرید به شما توصیه می­کنیم که این مطلب را از دست ندهید. هدف ما از ارائه این مطلب آشنایی با روند فعالیت مجموعه کیان سرویس می‌باشد که یکی از تخصصی ترین مراکز مجاز ماکروویو بوش درب منزل می‌باشد .

مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی تعمیرات و عیب یابی، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده . مجموعه‌ی کیان سرویس با دارا بودن متخصصین زبده در امر تعمیر و عیب یابی ماکروویو بوش ، این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد.

شماره‌های تماس مجموعه‌ی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در غرب تهران ۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس در مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش را در قالب یک مقاله‌ی جامع ارائه دهیم . با ما در ادامه‌ی این مقاله‌ی جذاب آموزشی همراه باشید .

عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش

ماکروویو بوش کار نمی‌کند

چنانچه ماکروویو به برق متصل بوده باشد و درب آن به درستی بسته شده باشد اما همچنان کار نکند ، به احتمال زیاد وجود مشکل در فیوز می‌باشد که باید آن را چک نمود .اگر به دلیل نوسان در جریان برق، مقدار زیادی از جریان به فیوز وارد شود و یا همچنین هنگام بستن درب مایکروفر آن را محکم بسته باشید، ممکن است فیوز پریده باشد . در صورتی که تعویض فیوز مشکل ماکروویو را رفع ننمود ممکن است قفل درب ماکرویو ایراد داشته باشد . وجود مشکل در زمان و زبان نیز می‌تواند در بوجود آمدن این مشکل دخیل باشد ، لذا زبان و زمان ماکروویو را بازنشانی کنید . احتمال وجود مشکل در برد ماکرویو نیز وجود دارد به این دلیل که برد ماکروویو فرمان نمی‌دهد و طبیعتا برد نیاز به تعمیر دارد . چنانچه این اقدامات را انجام دادید و همچنین مشکل ماکروویو حل نشد نسبت به تماس با یک متخصص اقدام نمایید .

ماکروویو بوش غذا را گرم نمی‌کند

در بروز چنین مشکلی اگر ماکروویو بوش شما روشن می‌شود اما عملیات گرم کردن غذا را انجام نمی‌دهد و یا همچنین صدای وز وز از دستگاه شنیده می‌شود، می‌توان مشکل را از مگنترون، خازن و یا دیود دانست . برای رفع این مشکل باید نسبت به تعویض این قطعات و یا در صورت توان تعمیر آنان توسط تعمیرکار متخصص ماکروویو بوش مشکل را بر طرف نموده . وجود هرگونه آسیب به دیود و یا مگنترون موجب می‌شود که ماکروویو شما گرما تولید نکند .

برای مشاهده مقاله‌ی علائم و شکل های مایکروفر چه چیزی به ما می گویند ؟ کلیک کنید

تعمیر ماکروویو بوش : ماکروویو بوش غذا را دیر گرم می‌کند

در بروز این مشکل چندین موضوع دخیل می‌باشد که هر کدام را جداگانه معرفی می‌کنیم :

 • نسبت زمان تعیین شده با حجم غذای درون ماکروویو متناسب نیست : میزان حجم غذا بیشتر از زمان تعیین شده است لذا به زمان بیشتری برای گرم نمودن غذا نیاز است .
 • وجود کثیفی در دیواره‌های داخلی ماکروویو : احتمال اینکه فضای داخلی ماکروویو بوش کثیف شده باشد و فراموش کرده باشید تمیز کنید وجود دارد در نتیجه کثیفی باعث می‌شود که حرارت به خوبی منتقل نشود. چون امواج باید به خوبی بتوانند از قطعه مگنترون ساطع و از جداره‌ها عبور کنند تا به ماده غذایی برسند لذا هر چه جرم دیواره‌ها بیشتر شود، این عمل سخت تر و دیرتر صورت می‌گیرد.
 • چرب بودن غذا : به هنگام پخت و گرم کردن غذا در ماکروویو به درصد چرب بودن غذای خود توجه داشته باشید. هر چه غذا چرب‌تر باشد، دیرتر گرم خواهد شد لذا با دانستن این موضوع زمان مناسب را تعیین نمایید .
 • وجود مشکل در قطعات داخلی : احتمال اینکه به ترانس‌های ولتاژ، خازن، سیم‌ها و… ماکروویو آسیب وارد شده باشد همواره می‌رود . در این صورت حتما باید مشکل را به نمایندگی تعمیرات ماکروویو اطلاع دهید تا توسط نیروی متخصص مشکل دستگاه شما حل شود .

تست استاندارد گرمای ماکروویو بوش

اگر شما یک لیوان آب را داخل ماکروویو قرار دادید و پس از سه دقیقه، آب به خوبی گرم شد، دستگاه مشکلی ندارد ولی اگر زمان بیشتری نیاز داشت، حتما باید به یک تعمیرکار متخصص تعمیرات ماکروویو بوش اطلاع دهید .
عیب یابی و تعمیر ماکروویو بوش

برای مشاهده آموزش جامع تعمیر ماکروویو کلیک کنید

تعمیر ماکروویو بوش :عمل نکردن دکمه‌ها و صفحه لمسی ماکروویو بوش

از دلایل بوجود آمدن چنین مشکلی در ماکروویوهای بوش می‌تواند دلایلی نظیر ضربه، نفوذ آب و یا مشکلات الکتریکی و غیره می‌تواند باعث از کار افتادگی و یا درست عمل نکردن کلیدها و صفحات لمسی ماکروویو شوند. این اتفاق می‌تواند شما را در انتخاب گزینه‌ها و تنظیماتی که برای آماده سازی و طبخ غذا لازم دارید دچار مشکل نماید، اما از آنجا که تعویض و یا تعمیر دکمه‌ها و صفحه لمسی ماکروویو بوش از جمله تعمیرات تخصصی بوده و نیاز به متخصص تعمیر ماکروویو دارد می‌توانید با تماس با مراکز کیان سرویس ، ماکروویو بوش خود را در محل خود توسط متخصصین کیان سرویس بسپرید و دیگر نگران خرابی ماکروویو خود نباشید .

ماکروویو بوش بعد از چند ثانیه روشن ماندن خاموش می‌شود

در بروز چنین مشکلی عوامل متعددی دخیل می‌باشد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم

 • وجود مشکل در قسمت کلید درب : کلید درب ممکن است بلافاصله از کار بیفتد . کلیدهای درب را از نظر وجود علائم داغ شدگی بیش از حد، خم شدن و یا سوختگی بررسی نمایید .اگر بررسی کردید و متوجه هیچ کدام از این علائم نشدید ، با استفاده از مولتی‌متر کلید را از نظر پیوستگی بررسی نمایید . اگر کلید دارای ایراد ظاهری و یا عدم پیوستگی بود، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید .
 • وجود مشکل در قسمت برد کنترل : البته توجه داشته باشید که برد کنترل عموما به اشتباه منبع خرابی چنین مشکلی شناسایی می‌شود. قبل از رفتن سراغ برد کنترل ابتدا قطعات محتمل دیگر مانند کلید درب را بررسی کنید و سپس اگر همه اجزا درست کار می‌کردند و مشکل خاصی وجود نداشت ،نسبت به تعویض برد کنترل اقدام نمایید .
 • وجود مشکل در قسمت صفحه لمسی و پنل کنترل : برای تشخیص این موضوع که صفحه لمسی و یا پنل کنترل ماکروویو بوش خراب می‌باشند ، ابتدا همه دکمه‌های موجود بر روی پنل کنترل را فشار دهید. اگر بعضی از دکمه‌ها درست کار کردند و بقیه نه، نسبت به تعویض صفحه لمسی و پنل کنترل اقدام نمایید .

ماکروویو بوش به هنگام کار صدای زیاد و یا عجیب و غریبی تولید می‌کند

در بروز چنین مشکلی عوامل بسیاری دخیل هستند که باید بررسی شوند .

 • بررسی موتور درایور ماکروویو
 • بررسی موتور فن و همچنین عملکرد صحیح خود فن
 • بررسی عملکرد صحیح مگنترون
 • بررسی فن خنک کننده ماکروویو
 • چک کردن پایه‌های گردان ماکروویو
 • بهترین راه برای تعمیر این مشکل تماس با یک تعمیرکار متخصص می‌باشد .

نکاتی که باید در حین استفاده از ماکروویو بوش به آن توجه ویژه داشت

 • در صورت وجود مشکل در قسمت درب ماکروویو بوش و یا بسته شدن نامطمئن و غیر استاندارد درب ، تا مشکل درب را رفع نکرده‌اید هرگز ماکروویو را روشن ننمایید .
 • از گذاشتن اجسام فلزی به داخل ماکروویو جدا پرهیز کنید ( مگر اینکه متناسب با محیط ماکروویو طراحی و ساخته شده باشند ) .
 • توجه داشته باشید که گرم کردن مایعات در ماکروویو باید با احتیاط صورت پذیرد .
 • همواره بعد از استفاده از ماکروویو فضای داخل آن را تمیز کنید و همچنین توجه داشته باشید که نباید در حالی که خالی است، روشن شود .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

ماکروویو, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *