۱۰ آذر, ۱۳۹۸

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش Bosch : در بازار امروزی جهان برند بوش را بواسطه‌ی محصولات با کیفیت و کارایی بالای آن و همچنین استفاده از تکنولوژی سبز ( تمرکز شرکت بوش بر روی صرفه جویی در مصرف آب و برق در عین داشتن عملکرد و بازدهی بسیار بالا و عالی می‌باشد ، در حال حاضر تمامی محصولات کمپانی بوش با هدف کاهش تاثیرات منفی بر محیط زیست ساخته می شوند ) می‌شناسند . تکنولوژی ای که بواسطه‌ی آن بدون افت کیفیت محصول ، صرفه جویی بسزایی در زمینه‌ی انرژی می‌شود . یکی از تولیدات شناخته شده‌ی این برند ، ماشین لباسشویی‌های بوش در انواع مدل‌های مختلف می‌باشد که علاوه بر کارایی و کیفیت بالای خود ، صرفه جویی چشم گیری در زمینه‌ی انرژی انجام می‌دهد .
همانطور که می‌دانید وسایل خانگی برقی در صورت عدم رسیدگی و نگهداری صحیح از آن و حتی گذشت زمان دچار عیوب مختلفی می‌شود که در بعضی موارد به علت تخصصی بودن نیاز به عیب یابی و تعمیر به دست یک تعمیرکار متخصص دارد . در زمینه‌ی تعمیر ماشین لباسشویی بوش به علت وجود همین تکنولوژی سبز که در بالا به آن اشاره شد به کار رفته ، امر تعمیر نیز پیچیده می‌باشد و باید توجه داشت که برای دست بردن در تعمیر این وسیله‌ی برقی خانگی ، تخصص و دانش در این زمینه بسیار مورد می‌باشد. توجه داشته باشید که در امر تعمیر ماشین‌های لباسشویی بوش بهترین و مطمئن‌ترین گزینه برای تعمیر این وسایل ، تعمیر به دست یک تعمیرکار متخصص و دوره دیده می‌باشد .
چنانچه ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکلاتی نظیر آبریزش یا نشتی ، وجود صدا در حین انجام کار ، بسته نشدن درب ماشین لباسشویی ، فرسودگی قطعات داخلی ، از کار افتادن کلید و صفحه کلید ، روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش ، عدم انجام شستشوی صحیح لباس‌ها ، عمل نکردن برنامه‌های مختلف شستشو ، نچرخیدن دیگ ماشین ، گرم نکردن آب ، عمل نکردن قسمت خشک کن ، عدم برق رسانی ماشین ، عدم انجام عملیات تخلیه به شکل استاندارد ، وجود لرزش بیش از حد در حین انجام کار ، پر نشدن آب ، وجود جریان برق در سطح بدنه‌ی ماشین و هر مشکلی که ممکن است پیش آید می‌توانید با تماس با یکی از شعب کیان سرویس از مشاوره رایگان این مجموعه جهت عیب یابی و رفع مشکل بهره مند گردید .
مجموعه کیان سرویس با کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر انواع وسایل برقی خانگی تولید شرکت بوش ، ماشین لباسشویی بوش شما را با کادری دوره دیده و متخصص تعمیر می‌نماید و با ارائه گارانتی تعمیر خود خیال شما را از بابت عملکرد صحیح دستگاه شما راحت می‌نماید . متخصصین ما به سرعت بعد از مدت کوتاهی از تماس اولیه شما با یکی از مراکز کیان سرویس به سمت آدرس شما جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه شما اعزام می‌شوند .

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش Bosch

همانطور که در قسمت بالا عنوان شد در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر ماشین‌های لباسشویی بوش ، بهترین گزینه برای پیدا کردن مشکل و رفع آن ، عیب یابی و تعمیر وسیله به دست یک تعمیرکار متخصص و دوره دیده می‌باشد . اما ممکن است عیب‌هایی برای ماشین لباسشویی بوش شما بوجود بیاید که با دانستن اطلاعاتی از نحوه عملکرد و نشانه‌های وجود مشکل در آن قسمت می‌توان این مشکل را بدون نیاز به حضور یک تعمیرکار متخصص در منزل رفع و رجوع کرد . در ادامه مقاله این مشکلات را یک به یک بررسی کرده و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را برای شما همراهان همیشگی خود بازگو می‌کنیم .

ماشین لباسشویی بوش روشن نمی‌شود

در رابطه با حل این مشکل در ماشین لباسشویی بوش ابتدا مطمئن شوید که میزان وجود برق و رسیدن آن به ماشین در حد استاندارد باشد . توجه داشته باشید که برق مورد نیاز و استاندارد باید چیزی حدود ۲۰۵ تا ۲۳۰ ولت و جریان ۱۵ آمپر باشد که ماشین لباسشویی به صورت استاندارد شروع به کار نماید .
عوامل متعددی در بروز چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی بوش دخیل می‌باشند که باید هر کدام به صورت جداگانه بررسی شود و از صحت عملکرد آن مطمئن شد و در صورت نیاز باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن قسمت اقدام نمایید . ابتدا سراغ پریز برق روید و مطمئن شوید که پریز برق سالم می‌باشد و عملیات برق رسانی را بدون مشکل انجام می‌دهد و در صورت خرابی پریز نسبت به تعویض پریز اقدام نمایید . عامل تاثیرگذار دیگر در بروز این مشکل می‌توان به خراب بودن دوشاخه اشاره نمود . برای رفع این مشکل باید نسبت به تعویض دوشاخه اقدام نمایید . از عوامل دیگر می‌توان به بسته نشدن صحیح درب ماشین لباسشویی اشاره کرد که این مشکل می‌تواند بر اثر خرابی میکروسوئیچ ( که باید توسط یک تعمیرکار متخصص رفع و رجوع شود ) و یا وجود بار زیاد در ماشین که مانع از بسته شدن درب می‌شود .
از دیگر عوامل می‌توان به اشتباه تشخیص دادن تایمر اشاره نمود که برای رفع این مشکل نیز باید مجددا تایمر را تنظیم نمود . دیگر عامل تاثیر گذار در این مشکل خرابی برد کنترلی و نمایشی می‌باشد . چنانچه برخی از چراغ‌ها در ماشین روشن هستند، باید توجه داشت که اشکال برق رسانی وجود ندارد . در این حالت ممکن است برد کنترلی و نمایشی دستگاه که در جلوی آن قرار دارد، دچار عیب و ایراد شده باشد. چنانچه برخی از کلیدها یا دکمه‌های ماشین لباسشویی کار می‌کنند، نشانه دیگری بر معیوب بودن برد کنترلی لباسشویی می‌باشد که باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود .
از دیگر عوامل می‌توان به خرابی برد دستگاه یا موتور ماشین ، وجود مشکل و اختلال در پارازیت گیر دستگاه اشاره نمود که باید توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر گردد .

وجود لرزش و صدای زیاد در ماشین به هنگام کار کردن

قبل از شروع فرایند عیب یابی در زمینه‌ی وجود صدا و لرزش در ماشین لباسشویی حتما توجه داشته باشید که ماشین در مکانی که نصب شده است کاملا تراز باشد و سطح زیرینی که ماشین روی آن قرار گرفته است کاملا مسطح باشد . عدم تراز بودن ماشین لباسشویی علاوه بر ایجاد لرزش و صدا در طولانی مدت باعث شل شدن پیچ‌های قطعات داخلی ماشین می‌شود و ممکن است خسارات پرهزینه‌ای به ماشین لباسشویی شما وارد نماید .
در هنگام تعمیر ماشین‌های لباسشویی بوش دیده شده است که در برخی موارد ممکن است سر و صدای زیاد به علت وجود نقص فنی در پمپ تخلیه، موتور و یاتسمه ماشین لباسشویی باشد که تعمیر آن نیازمند حضور یک متخصص جهت رفع مشکل می‌باشد .
از دلایل دیگر وجود لرزش در دستگاه می‌توان به بارگیری نامناسب و غیر استاندارد دستگاه اشاره نمود که برای رفع این مشکل باید لباس‌ها را از ماشین درآورد و آنها را بر اساس وزن استاندارد ماشین بارگیری نمود .
از دیگر عواملی تاثیر گذار می‌توان به وجود مشکل و خرابی در قسمت کمک فنرها اشاره نمود . وظیفه اصلی کمک فنرها متعادل کردن حرکت دیگ در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی می‌باشد و در صورت وجود مشکل در این قسمت سبب بر هم خوردن توازن ماشین و همچنین لرزش و صدای ناهنجاری از ماشین به گوش می‌رسد . توجه داشته باشید که برای چک کردن کمک فنرها باید قاب­‌های عقب وجلو ماشین لباسشویی بوش برداشته شود و در صورت وجود مشکل در این قسمت تعویض گردند .

برای مشاهده‌ی مقاله نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی کلیک کنید

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش Bosch

برای مشاهده مقاله‌ی دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کلیک کنید

متوقف شدن ماشین لباسشویی بعد از انجام عملیات آبگیری

در بروز چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی بوش عوامل مختلفی دخیل می‌باشد که باید به صورت جداگانه هر قسمت بررسی شود و در صورت عدم عملکرد صحیح نسبت به تعمیر و تعویض آن قسمت اقدام نمود .
در بروز چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی می‌توان به وجود خرابی در هیدرواستات لباس­شویی اشاره نمود . برای رفع این مشکل به علت تخصصی و حساس بودن این قسمت بهترین گزینه تماس با متخصصین کیان سرویس می‌باشد . از عوامل دیگر می‌توان به وجود خرابی در موتور تایمر لباسشویی ، وجود خرابی در موتور اصلی ماشین ، خرابی یا پارگی تسمه و یا حتی وجود پارگی و یا قطعی در سیم رابط مابین هیدرواستات و موتور تایمر اشاره نمود که هر کدام باید جداگانه مورد بررسی و تعمیر و در صورت لزوم تعویض گردند .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *