۱ شهریور, ۱۳۹۸

عیب یابی هود آشپزخانه

راهنمای عیب یابی هود آشپزخانه : همانطور که می‌دانید گذشت زمان باعث پیشرفت بشر در عرصه‌های مختلف زندگی شد . یکی از این پیشرفت‌های حاصل دست رنج بشر پیشرفت چشم‌گیر تکنولوژی و بواسطه آن استفاده از دستگاه‌های مختلف برای راحت‌تر کردن امور زندگی انسان می‌باشد . دستگاه‌هایی نظیر هود آشپزخانه ، گاز ، یخچال ، قهوه‌جوش و … که هر کدام به نوبه‌ی خود باری سنگین و وقت‌گیر از رو دوش انسان امروزی برداشته‌اند.
اما هر کدام از این وسایل با گذشت زمان دچار عیب و ایراداتی می‌شوند که با دانستن برخی نکات می‌توان مانع و در صورت نیاز تعمیر آن اقدام کرد .
هود آشپزخانه یکی از وسایلی می‌باشد که امروزه در هر خانه‌ای دیده می‌شود و تقریبا عنصری واجب الوجود در تمام آشپزخانه‌های امروزی می‌باشد . می‌توان اساس کار هود را همانند کار فن درگذشته دانست . فن‌هایی که قبلا در آشپزخانه نصب می‌کردند و آنرا به طریق مختلف در فضای آشپزخانه مخفی می‌کردند تا ظاهر آشپزخانه را زشت نکند . بعدها با توسعه کابینت سازی و همچنین توسعه‌ و پیشرفت چشم‌گیر شرکت‌های تولیدی فن، منجرب به توسعه و ایجاد طرح‌های کنونی هود گردید.
اگر همچنان فکر می‌کنید هود آشپزخانه تنها در بالای اجاق گاز قرار می گیرد و وظیفه ی آن فقط جذب بوی غذا و بوهای نامطبوع فضای آشپزخانه است باید عنوان کرد که در اشتباهید عملکرد هود آشچزخانه نه تنها جذب بو بلکه باعث تهویه صحیح هوای منزل و همچنین حفظ کیفیت هوای منزل شما می‌گردد .

اما سوالی که مطرح است این می‌باشد که چه عواملی اختلال در کارایی صحیح هود ایجاد می‌کنند ؟ عیب‌هایی نظیر روشن نشدن هود ، نبودن مکش استاندارد ، یکسره شدن هود و … چطور شناسایی می‌شوند و برای رفع آنها باید چکار کرد ؟
امروز در تارنمای عیب یابی و تعمیر وسایل برقی کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود مقاله‌ای جامع درباره عیب یابی هود آشپزخانه در منزل ارائه دهیم با ما در این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

اجزای تشکیل دهنده‌ی هود

 • فیلترها
 • لامپ هالوژنی
 • فَن
 • بُرد الکترونیکی
 • موتور
 • کلید تنظیم کننده دور موتور
 • خرطومی
 • سنسورها ( دود، بو و … )
 • قاب
راهنمای عیب یابی هود آشپزخانه

این مقاله آموزشی را از دست ندهید : راهنمای نگهداری از هود آشپزخانه

عیب یابی هود آشپزخانه

هود روشن نمی‌شود و همچنین لامپ‌های اعلان نیز خاموش هستند

در این مواقع چند احتمال دخیل می‌باشند که باید هر کدام را جداگانه چک کنید : اول از همه احتمالا پریز مورد استفاده برق ندارد ، پریز برق را چک کنید ، دومین احتمال این می‌باشد که فیوز اصلی مدار سوخته باشد که باید توسط تعمیرکار چک شود .احتمال بعدی این می‌باشد که احتمالا دو شاخه قطع است ، دوشاخه را چک کنید . احتمال بعدی این می‌باشد که مدار سیم رابط قطع است ، بعد از چک شدن باید نسبت به رفع آن اقدام کنید . احتمال آخر نیز این می‌باشد که فیوز داخل دستگاه سوخته است که بعد از چک کردن نسبت به رفع آن اقدام کنید .

هود روشن نمی‌شود ولی لامپ‌های اعلان روشن هستند

در این مواقع نیز چندین احتمال وجود دارد که باید بررسی شوند ، احتمال اول این است که کلید های فرمان قطع است و در صورت درستی عیب یابی باید نسبت به رفع آن اقدام کنید . احتمال بعدی این است که سیم‌های رابط داخلی قطع می‌باشند که بهتر است توسط تعمیرکار حرفه‌ای تعمیر شوند . احتمال آخر این می‌باشد که موتور دستگاه آسیب دیده و مدار قطع می‌باشد که این مورد نیز بهتر است توسط یک تعمیرکار مجرب رفع و رجوع گردد .

هود روشن می‌شود اما موتور صدای هوم می‌دهد

در این مواقع نیز چندین احتمال وجود دارد که باید بررسی شوند . اولین احتمال این می‌باشد که بوش‌های موتور آسیب دیده‌اند و باید تعمیر گردند . احتمال بعدی این است که پروانه‌ها گیر مکانیکی دارند که باید نسبت به رفع آن اقدام کرد . آخرین احتمال این می‌باشد که موتور نیم سوز شده و باید تعمیر و یا تعویض گردد .

هود روشن می‌شود اما صدای زیادی می‌دهد

احتمالاتی که باید بررسی کنید : احتمال اول این می‌باشد که پروانه‌ها با بدنه برخورد دارند و به اصطلاح گیر می‌کنند ، که باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید .احتمال بعدی خرابی بوش‌ها می‌باشد که باید رفع و رجوع گردند، احتمال آخر نیز این می‌باشد که شفت موتور دچار ساییدگی شده است که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید .

راهنمای عیب یابی هود آشپزخانه

این مقاله آموزشی جذاب را از دست ندهید : عیب یابی جاروبرقی در منزل

با روشن شدن هود ، فیوز قطع می‌شود

احتمالاتی که باید بررسی کنید و نسبت به رفع آن اقدام کنید : احتمال اول این می‌باشد که دستگاه اتصال بدنه پیدا کرده که باید با رعایت ایمنی نسبت به حل مشکل اقدام کنید . احتمال بعدی این می‌باشد که در مدار داخلی اتصال کوتاه به وجود آمده که باید فورا رفع گردد . احتمال بعدی این می‌باشد که کلیدهای چراغ دار دستگاه سوخته‌اند که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید . احتمال آخر این می‌باشد که موتور دستگاه شما سوخته است و باید تعویض شود .

با روشن شدن هود بدنه بیش از حد معمول می‌لرزد

احتمالاتی که باید بررسی کنید عبارتند از : احتمال اول این می‌باشد که بوش‌های موتور هود شما گشاد شده‌اند که باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای رفع و رجوع گردند . احتمال بعدی این است که در هودهایی که دارای موتورهای بلبرینگ‌دار هستند، بلبرینگ آنها آسیب دیده و باید توسط نیروی متخصص تعمیر شوند . احتمال آخر نیز این می‌باشد که موتور به خوبی مونتاژ نشده است که باید به یک تعمیرکار مجرب رجوع کنید .

عیب یابی هود آشپزخانه : مکش هود کم شده است

احتمالاتی که با ید بررسی کنید : اولین احتمال این است که پروانه هرز می‌گردد و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید . احتمال بعدی این می‌باشد که احتمالا خروجی هوا مسدود شده و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید . احتمال بعدی این می‌باشد که فیلتر دستگاه خیلی کثیف شده است و باید تمیز شوند . احتمال آخر این می‌باشد که دور موتور خیلی کم است و باید توسط تعمیرکار تنظیم شود .

عیب یابی هود آشپزخانه : تماس با متخصصین

لازم به ذکر است که ایمنی‌ترین و مطمئن‌ترین شیوه برای عیب یابی و تعمیر و همچنین سرویس هود آشپزخانه این می‎‌باشد که بوسیله‌ی یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص انجام بگیرد و همچنین با گارانتی کردن سرویس و تعمیر خود خیال شما عزیزان را جهت سالم و صحیح کار کردن دستگاه مورد نظر راحت کند .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

مقالات, هود آشپزخانه , , ,
درباره مدیر

3 دیدگاه
 1. سلام .مدل هود الما است.چند وقتی هود را روشن میکنم بصورت خود کار درجه لمسی تا اخر میره ونمیشه درجه رو تنظیم کرد.لطف کنید راهنمایی بفرماید علت ان چیه و چه باید کرد با تشکر

 2. سلام وخسته نباشید
  یک هود داتیس دارم که مشکل ان همینطور روشن وخاموش میشود وبعد از ۲دقیقه خاموش میشود ؟اگه ممکنه دلیل این کار را توضیح دهید ممنون از اطلاعات خوب شما

  • سلام یه راهنمایی می خواستم …هود مس مدل ۱۱۵ دارم که به هیج عنوان روشن نمیشه می خواستم بدونم فیوز این مدار کجاست ؟؟؟ شاید از اون باشه …. پوششهای پلاستیکی مدار فرمان و مدار مادر به مرور زمان اب شده …دست به کلید لمسی می زنم هیچ چراغی روشن نمیشه اصلا هیچ چی رو کلید لمسی روشن نمی کنه چرا؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *