۲۰ بهمن, ۱۳۹۸

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : بسیاری از مصرف کنندگان پس از شستشوی ظروف خود با ماشین ظرفشویی از تمیز نبودن ظروف شکایت داشته و در نهایت به نتیجه دلخواه خود از بابت شستشوی ظروف نرسیده‌اند یا به طور کلی از وضعیت شستشوی ظروف خود به وسیله‌ی دستگاه راضی نبوده‌اند و با عنوان ایراداتی چون ایجاد لکه بر روی ظروف، باقی ماندن مواد غذایی بر روی ظروف و… به دنبال راه حلی برای رفع ایراد ظرفشویی خود می‌باشند تا علت تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی را رفع نمایند.
در زمینه رفع چنین مشکلی در ماشین‌های ظرفشویی باید توجه داشت هنگامی که ماشین ظرفشویی شما به خوبی تمیز نشود و یا به اصطلاح فضای داخلی ماشین ظرفشویی قبل از انجام عملیات شستشو کثیف باشد این امر به خودی خود باعث تمیز نشدن ظروف در فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی می‌باشد . قبل از هر گونه اقدامی در جهت عیب یابی دستگاه خود ابتدا از تمیز بودن ماشین ظرفشویی و همچنین فیلتر آن مطمئن شوید توجه داشته باشید که یک تمیز کردن ساده اغلب مشکل را حل می کند.
دلایل مختلفی در ایجاد مشکل تمیز نشتن ماشین ظرفشویی دخیل می‌باشد که ما در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت و چنانچه با انجام اقداماتی که گفته می‌شود مشکل ماشین ظرفشویی شما رفع نشد ، حتما مشکل را با یک تعمیرکار متخصص در میان بگذارید ، شما می‌توانید با تماس با یکی از شماره تلفن‌های مجموعه کیان سرویس از مشاوره رایگاه در زمینه‌ی تعمیر ماشین ظرفشویی خود بهره‌مند گردید .
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیرات لوازم برقی خانگی ، همه‌ی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ( در انواع برند و مدل‌ها ) را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تماس اولیه شما انجام می‌دهد و همه قطعات تعویضی این مجموعه به صورت اصل و دارای گارانتی کیفیت بوده و همچنین این ضمانت را به شما همراه همیشگی خود می‌دهد که دستگاه شما پس از تعمیر و سرویس توسط تعمیرکاران مرکز کیان سرویس، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد  .

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

همانطور که در قسمت بالا عنوان شد دلایل مختلفی در ایجاد مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی دخیل می‌باشد که ما در مقاله‌ی امروز مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا شما را با این دلایل آشنا کنیم ، از ماهیت ایجاد مشکل بگوییم ، نواحی و قطعاتی که در ایجاد مشکل دخیل می‌باشند را به صورت جداگانه بررسی نماییم و در انتها راه حل رفع مشکل هر قسمت را بیان کنیم . با ما در ادامه‌ی این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

تمیز نبودن فضای داخلی ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل اصلی‌ای که ظروف بعد از شستشو همچنان کثیف باقی می‌مانند ، کثسف بودن فضای داخلی ماشین ظرفشویی قبل از عملیات شستشو می‌باشد . بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد شوینده صنعتی استفاده ننمایید. با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج مرطوب می‌توانید به سادگی فضای داخلی ماشین ظرف شویی خود را تمیز نمایید. استفاده از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید و آبلیمو و نمک می‌تواند در این زمینه به شما کمک بسیاری کند ( نقاطی که در حین تمیز کردن باید به آنها توجه ویژه ای داشت : سینی فشار، بازوهای آب‌پاش و واشر آب را چک کنید که چربی و ذرات غذا به آنها نچسبیده باشد). بدین صورت که مقداری سرکه داخل ماشین ظرفشویی اسپری کنید و سپس با یک پارچه تمیز نسبت به تمیز کردن فضای داخلی ماشین اقدام نمایید . توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی حتما از تمیز بودن فیلتر ماشین ظرفشویی مطمئن شوید .

برای مشاهده نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی کلیک کنید

وجود پس ماند درشت بر روی ظروف

قبل از اینکه ظروف را داخل ماشین ظرفشویی گذاشته ابتدا ظروف را از وجود هر گونه پس مانده‌ی درشت غذا عاری نموده و سپس ظروف داخل ماشین ظرفشویی قرار داده شود . وجود پس مانده‌ی درشت غذا بر روی ظروف علاوه بر پر شدن فیلتر ماشین ، باعث کثیفی ظروف دیگر نیز می‌گردد .

استفاده از مواد شوینده‌ی نامرغوب

باید توجه داشت که امروزه به سختی می‌توان مواد شوینده ماشین ظرفشویی با استانداردهای روز جهان را پیدا کرد زیرا محصول تقلبی در بازار بسیار زیاد است. همین امر در طولانی مدت موجب پاین آمدن کارایی ماشین ظرفشویی می‌گردد .
بنابراین شما قبل از هر چیزی باید بدانید که مواد شوینده ماشین ظرفشویی خود را از نمایندگی معتبر مواد شوینده ماشین ظرفشویی تهیه کنید. برای اینکه بدانید چه موادی باید استفاده کنید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود مراجعه کنید یا با نمایندگی آن تماس بگیرید تا به اشتباه از موادی که به ماشین آسیب میزنند استفاده ننمایید.
همچنین باید بدانید که درشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی حتما از نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمایید .

آب موجود در ماشین ظرفشویی به میزان استاندارد گرم نمی‌باشد

یکی از علت‌های تمیز نشستن ظروف بوسیله‌ی ماشین ظرفشویی، گرم نشدن آب درون دستگاه است. در صورتی که ترموستات ماشین ظرفشویی به درستی عمل نکند، یا اینکه ترموفیوز دستگاه سوخته باشد. آب ماشین ظرفشویی به خوبی گرم نمی‌شود و لکه‌های غذا از روی ظروف پاک نمی­‌شوند. همچنین گرم نشدن آب می‌تواند به دلیل بروز مشکل در المنت، برد یا تایمر ماشین ظرفشویی رخ داده باشد. اگر مشکل دستگاه شما این موضوع باشد توجه داشته باشید که بواسطه‌ی فنی بودن تعمیر این قسمت حتما مشکل را با یک تعمیرکار متخصص در میان بگذارید .

عدم عملکرد صحیح شناور یا هیدروستات

هیدروستات یا در ماشین ظرفشویی‌های قدیمی‌تر، شناور میزان حجم آب ورودی را کنترل می‌نماید. اگر میزان آب ورودی به ماشین ظرفشویی به اندازه کافی نباشد دو مشکل اساسی به وجود خواهد آمد ( ظروف خوب شسته نمی‌شوند ، به المنت ماشین ظرفشویی آسیب وارد خواهد شد ) .
برای بررسی عملکرد هیدروستات یا شناور باید ماشین ظرفشویی را روشن کرده و پس بعد از پر شدن داخل آن را بررسی نمائیم. چنانچه آب تا سر المنت دستگاه آمده بود که مشکل از این بخش نیست، درغیر این صورت باید نسبت به تعمیر هیدروستات و شیر برقی اقدام نمائیم.

وجود عیب در قسمت جاپودری ماشین ظرفشویی

در صورتی که قسمت جا پودری دچار مشکل شده باشد، پودر به همراه آب وارد ماشین ظرفشویی نخواهد شد. در این صورت جاپودری دستگاه باید تعویض گردد و از جا پودری جدید جهت عملکرد مطلوب ماشین ظرفشویی استفاده شود.

قطعاتی که در ایجاد مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی دخیل می‌باشند

 • واشر محفظه تخلیه بالا
 • بازوی اسپری کننده
 • پایه اتصال به لوله آب
 • خرد کننده
 • شیر ورودی آب
 • لوله آب رسان
 • فیلترها
 • اسپینر شستشو
 • دیسپنسرها شوینده
 • المنت گرم کننده
 • ایمپلرهای پمپ

از گذاشتن این ظروف در ماشین ظرفشویی جدا خودداری نمایید

 • ظروف چوبی و تخته گوشت
 • چاقوهای خیلی خوب (حرارت و شوینده موجب کند شدن چاقو می‌شود)
 • چینی‌های ارزشمند و چینی‌هایی که دورشان طلا کوب هستند
 • بطری و شیشه‌ها به همراه برچسبشان
 • ظروف تفلون‌های قدیمی
 • ظروف مسی
 • کریستال‌های خیلی ظریف
 • ظروف استیل با رعایت شرایطی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی می‌باشند

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

ظرفشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *