۳ بهمن, ۱۳۹۸

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : در ماشین‌های لباسشویی نسل جدید ، دلایل بسیاری برای عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی وجود دارد که باید هر کدام به صورت مجزا بررسی شوند ، از نحوه و عملکرد صحیح آن اطمینان پیدا کرد ، در صورت وجود مشکل در هز قسمت بر اساس مشکل باید نسبت به تعمیر و یا تعویض اقدام نمایید .
آیا برای شما اتفاق افتاده است که به هنگام شستشو بوسیله‌ی ماشین لباسشویی ، هنگامی که فکر می‌کنید عملیات شستشوی ماشین به اتمام رسیده است به سمت لباسشویی خود می‌روید تا لباس‌های شسته شده را به دستور خشک کن بسپارید اما به محظ باز کردن درب ماشین لباسشویی ( با وجود اینکه عملیات شستشو به پایان رسیده است ) با صحنه‌ی باقی ماندن آب در داخل ماشین روبه رو شوید ؟ این اتفاق می‌تواند برای شما گیج کننده ، ناراحت کننده و حتی ناامید کننده نیز باشد .
اما موضوعی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این سوال می‌باشد که چرا ماشین لباسشویی من آب داخل دستگاه را تخلیه نمی‌کند ؟ چند دلیل وجود دارد که چرا دستگاه شما با مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی مواجه شده است . از دلایل و مشکلاتی که ممکن است برای لباسشویی شما اتفاق بیفتد می‌توان به بسته شدن و یا مسدود بودن شلنگ تخلیه اشاره کرد و یا پمپ دچار مشکل و شکستگی شده باشد . سوئیچ درب و یا کمربند شکسته نیز می‌تواند مقصر باشد. دلیل این امر هر چه باشد باید سریعا نسبت به عیب یابی و رفع مشکل اقدام نمود و هر چه سریعتر از دست آب موجود در داخل ماشین لباسشویی خلاص شد .
قبل از هر چیز بهتر است مختصرا با عملکرد سیستم تخلیه ماشین لباسشویی آشنا شوید تا با دیدی آگاه نسبت به عملکرد این فرایند و قسمت‌هایی که با هم در جهت تخلیه آب ماشین همکاری می‌کنند ، سراغ عیب یابی دستگاه خود روید .
این فرایند در طی چرخه چرخش ، آب را از وان خارج می‌کند. پمپ واشر آب را از زیر دستگاه به درون شلنگ تخلیه هدایت می‌کند. حلقه‌های شیلنگ تخلیه به بالای دستگاه ، و سپس به سمت تخلیه ، امکان پر کردن وان را فراهم می‌کند. هنگامی که آب در شیلنگ به خم می‌رسد ، آب از دستگاه خارج می‌شود .
در صورت داشتن دانش فنی و رعایت مواردی که در پایین گفته می‌شود ، شما می‌توانید به راحتی مشکل ماشین لباسشویی خود را رفع و رجوع نمایید و در صورت وجود هر گونه مشکل که قادر به رفع آن نیستید این امر را به متخصصین مجموعه کیان سرویس بسپارید .

مجموعه تعمیرات لوازم برقی خانگی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ( به همراه ویدئوی آموزشی )

قبل از اقدام به عیب یابی دستگاه خود باید ابتدا از شر آب موجود در داخل دستگاه خود خلاص شوید . شما می‌توانید با اقداماتی که در سطر پایین گفته می‌شود نسبت به تخلیه آب موجود در ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید تا بعد از تخلیه آب موجود سرفرصت نسبت به رفع عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید .

  • در قسمت پایین دستگاه یک درپوش وجود دارد که درپوش یا فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی نام دارد
  • بعد از اینکه فیلتر پمپ تخلیه را باز کردید ، یک اهرم پیچ مانند مشاهده می‌نمایید. آن را به سمت چپ چرخانده تا باز شود توجه داشته باشید که با چرخاندن این اهرم کلیه آب موجود در ماشین لباسشویی تخلیه می‌شود و باید قبل از چرخاندن آن آمادگی خارج شدن آب را داشته باشید .
  • بعد از تخلیه آب داخل دستگاه خود کلیه مراحل بالا را به صورت بلعکس انجام دهید

وجود مشکل در پمپ تخلیه

اولین مشکل در بررسی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی پمپ تخلیه آب می‌باشد . برخی اوقات ذرات یا تکه‌های لباس می‌تواند در پمپ تخلیه‌ دستگاه شما گیر و جمع شده باشند که مانع از عملکرد صحیح این قسمت می‌شوند . برای تشخیص گرفتگی پمپ، با رعایت نکات ایمنی پمپ را از دستگاه جدا نموده و آن را نسبت به هر گونه گرفتگی و وجود شی خارجی بررسی نمایید . چنانچه پمپ دستگاه شما عاری از هر گونه گرفتگی باشد، اما همچنان در حین تخلیه پر سر و صدا بود، باید نسبت به تعویض پمپ اقدام نمایید .

وجود مشکل در ورودی پمپ تخلیه یا شلنگ

بسیار مشاهده شده است که در ورودی پمپ تخلیه و یا حتی شلنگ خروجی ماشین لباسشویی اجسام کوچکی مثل جوراب، دستکش و یا هر گونه جسم خارجی دیگر گیر کرده باشند و مانع ورود آب به پمپ و یا شلنگ شوند. برای رفع این مشکل و بررسی آن ماشین لباسشویی خود را بعد از خالی کردن آب آن سراغ محفظه خروجی رفته و آن را بررسی نمایید و در صورت وجود هر گونه انسدادی نسبت به رفع آن اقدام نمایید .

برای مشاهده مقاله‌ی تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش کلیک کنید

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی : وجود مشکل در سیستم کلید درب ماشین لباسشویی

باید به این نکته توجه نمایید که سیستم کلید درب دستگاه از چرخش ماشین لباسشویی در زمان باز بودن درب آن جلوگیری می‌کند. به همین دلیل خراب شدن این سیستم دستگاه موجب عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می‌شود. توجه داشته باشید که وجود ایراد در قفل درب ماشین لباسشویی ممکن است الکتریکی و یا مکانیکی باشد. برای رفع ایراد الکتریکی سیستم می‌توانید سراغ نمودار سیم‌کشی دستگاه رفته و در صورت قطع اتصال هر یک از کلیدهای درب می‌توانید آن را تعویض نمایید .

وجود مشکل در برد فرمان و یا تایمر ماشین لباسشویی

در توضیح عملکرد این قسمت می‌توان اینطور عنوان کرد که کارکرد برد در ماشین لباسشویی همانند کارکرد مغز در بدن انسان می‌باشد . در واقع برد یا تایمر ماشین لباسشویی دستور شروع مراحل مختلف شستشو را صادر می‌کند. در صورتیکه این برد خراب شده باشد و یا به علتی فرمان تخلیه آب را صادر نکند، دستگاه شما دچار مشکل عدم تخلیه آب می‌شود . جهت رفع این مشکل به دلیل تخصصی بودن این قسمت می‌توانید با یکی از شماره تماس‌های مجموعه کیان سرویس تماس بگیرید و عیب یابی و تعمیر این قسمت را به متخصصین زبده ما بسپارید .

وجود انسداد در مسیر خروجی آب زیر دیگ

بر اساس تجربیات گذشته دیده شده که تکه‌ای از لباس یا جوراب از لبه های دیگ وارد مجاری تخلیه (جنت‌های لاستیکی زیر دیگ ) قبل از فیلتر شده‌اند و باعث مسدود شدن مسیر خروجی آب و عدم تخلیه شده است . چنانچه راه‌های تشخیص مشکل بالا را امتحان کرده‌اید و اطمینان دارید که مشکل از این قسمت می‌باشد برای رفع مشکل حتما با متخصصین ما تماس بگیرید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *