۲۹ مهر, ۱۳۹۶

سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی چگونه کار می کند ؟

سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی : گفتنی است که اکثر ماشین لباسشویی ها دارای سنسور مخصوصی با عنوان “سنسور تشخیص آلودگی آب” هستند که در داخل ماشین لباسشویی قرار دارد ، اما نحوه ی کارکرد این سنسور را میدانید ؟

از روزی که اولین ماشین های لباسشویی تولید وو در بازار فروش پخش شده اند زمان زیادی گذشته و در این مدت تولید کنندگان و سازندگان زیادی این محصول روز به روز سعی بر تکمیل و توسعه ی بیشتر آن و با توجه به فناوری روز کرده اند تا ما بتوانیم لباس های تمیز تری در قبال مصرف انرژی کمتر داشته باشیم .

از جمله مفیدترین تکنولوژی های مورد استفاده در لباسشویی سنسور تشخیص آلودگی آب می باشد ، کار این سنسور تشخیص میزان آلودگی آب می باشد به این صورت که میزان کثیفی آب را سنجیده و بعد از آن برق کمتری برای شستشوی لباس های ما استفاده می کند ، در صورتی که اگر این عملیات را سیستمی غیر هوشمند انجام دهد به هیچ عنوان قادر به تشخیص میزان آلودگی آب نیست پس مجبور است طبق یک برنامه ی از پیش تعیین شده  این کار را انجام دهد .

این مقاله جذاب و آموزشی را از دست ندهید : اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

سنسور ماشین لباسشویی

نحوه کار سنسور کثیفی آب

سنسور کثیفی آب از یک گیرنده و فرستنده مادون قرمز تشکیل شده این دو سنسور بر روی یک برد U  شکل مونتاژ شده و روبروی یکدیگر قرار می گیرند .

در هنگام کار دستگاه مقداری آب از میان این برد U  شکل عبور داده می شود ، همزمان پالسی فرکانس دار را به فرستنده منتقل و رفتار سیگنال دریافتی در سنسور گیرنده را به خوبی مورد تحلیل قرار می دهد .

به این صورت که کامپیوتر مرکزی دستگاه میزان سرعت و دقت سیگنال جابه جا شده را بررسی و در نتیجه کثیفی را تشخیص داده و نتایج را بر روی برنامه ی شستشو اعمال می کند .

برد مادر لباسشویی با توجه به میزان تشخیص سنسور و کثیفی آب می تواند تعداد دفعات آبکشی را به اندازه ۳ بار دیگر هم اضافه کند، به این صورت سنسور تشخیص آلودگی آب تاثیر خود را بر روی برنامه ی شستشوی ماشین لباسشویی میگذارد.

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

3 دیدگاه
  1. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب فوق العاده

  2. سلام
    تبریک می گم
    تو این زمینه بهترین هستین

    سایتتون هم زیباست

  3. ممنون از شما واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *