۲۰ شهریور, ۱۳۹۶

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی : ماشین لباسشویی یکی از پر مصرف ترین لوازم برقی در منزل است که نقش موثری در حفظ بهداشت خانوار دارد. هر وسیله کاربردی و پر مصرفی پس از مدتی نیاز به سرویس و یا تعمیر پیدا می کند.در این مطلب نکاتی برای تعمیر ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده که می تواند کمک موثری باشد.

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی : عدم کارکرد ماشین لباسشویی

این مشکل می تواند دو علت اصلی داشته باشد :
الف – آیا ماشین لباسشویی روشن شده و آب گیری می کند ولی بعد ثابت می ماند؟ این مشکل می تواند از المنت باشد. پس از آب گیری، آب دستگاه توسط المنت گرم می شود که در صورت خرابی المنت کارکرد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود.
ب – چنانچه ماشین لباسشویی روشن شده و آب را هم گرم می کند ولی قادر به ادامه شستشو نیست به احتمال زیاد مشکل از موتور دستگاه است. در این صورت موتور ضعیف شده و قادر به چرخاندن و چپ و راست کردن دیگ نمی باشد.

آب گیری نا متعادل ماشین‌لباسشویی

در ماشین لباسشویی مقدار آب مورد نیاز برای شستشو با هیدروستات تنظیم می شود. هیدروستات تنظیم سطح آب دستگاه را بر عهده دارد. خرابی هیدروستات منجر به آب گیری کمتر و یا بیشتر از مقدار لازم می گردد.

این مقاله جذاب را از دست ندهید : مشکلات متداول ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی : انجام کلیه امور تعمیرات در محل

قفل شدن درب ماشین لباسشویی

برخی از دستگاه های لباسشویی ضامن دستی برای باز کردن درب دارند ولی به طور کلی پس از شستشو درب از حالت قفل خارج می شود. اگر کار شستشوی لباس به پایان رسیده است ولی درب ماشین لباسشویی باز نمی شود برای تعمیر ماشین لباسشویی با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

عدم تخلیه ماشین‌لباسشویی

چنانچه پس از پایان شستشو، لباسشویی تخلیه نکند ابتدا شلنگ و راه عبور آب را چک کنید تا مشکلی نداشته باشد. در اغلب مواقع علت این امر، خرابی پمپ تخلیه لباسشویی است که با صدای غیر عادی نیز همراه است. برای تعویض پمپ تخلیه و تعمیر ماشین لباسشویی از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

این مقاله کاربردی و جذاب را از دست ندهید : راهنمای شستشوی لباس جین با لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی و رفع صدا و لرزش

  • با تنظیم پیچ های حمل و نقل این مشکل برطرف می شود.
  • شکستگی و یا شل بودن وزنه های تعادل بررسی شود.
  • تراز بودن دستگاه، ساییده شدن قسمت لاستیکی پایه را بررسی کنید.
  • فنرهای چیلینگ و کشیدگی فنرها از نظر طول و عرض بررسی شود.
  • در صورت لرزش خشک کن، کمک های فابریک برای کاهش لرزش جایگزین شود.
  • عدم تنظیم دور موتور موجب شوک به برد الکتریکی و لرزش ایجاد می کند. کلکتور و ذغال ها را بررسی کنید.
  • مهم ترین عامل در صدای لباسشویی جنس و کیفیت بلبرینگ هاست. بلبرینگ در محل خود کاملا ثابت و بدون لق زدگی باشد.

عیب یابی و تعمیر وسایل برقی و لباسشویی در محل

تیم متخصص کیان سرویس نامی آشنا در عرصه‌ی خدمات پس از فروش لوازم خانگی می‌باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با گرد هم آوردن نیروهای متخصص ، مجرب و تشکیل یک تیم دوره دیده و کاملا حرفه ای آغاز نمود. عمده فعالیت این مجموعه نصب و راه اندازی و تعمیرات لوازم خانگی می باشد. رسالت و هدف این سازمان جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات تخصصی در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای با تجربه است. برای تماس با کادر مجرب و متخصص کیان سرویس روی لینک زیر کلیک کنید .

برای تماس با متخصصان کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *