۲۸ شهریور, ۱۳۹۸

دلایل ندوختن چرخ خیاطی چیست؟

دلایل ندوختن چرخ خیاطی چیست ؟ در تعریف از اهمیت چرخ خیاطی می‌توان اینطور عنوان کرد که یکی از وسایل برقی‌ای که نقش بسیار مهمی را در منازل ما ایفا می‌کند ، می‌توان به چرخ خیاطی اشاره نمود .
بگذارید اهمیت این وسیله‌ی کارآمد را اینطور بیان کنیم که اگر روزی شلوار و یا پیراهن شما دچار پارگی شده باشد وجود چنین وسیله‌ای در منزلتان بسیار کارآمد خواهد بود .
کار کردن با چرخ خیاطی‌های جدید و قدیمی در صورت داشتن آشنایی جزئی با ویژگی‌های چرخ خیاطی خود می‌تواند کاری بسیار آسان و راحت باشد اما باز هم تاکید می‌کنیم داشتن شناخت از چرخ خیاطی خود و کمی آشنایی با هنر دوخت جزو واجبات کار با چرخ خیاطی می‌باشد . بهترین راه برای شناخت توانایی‌ها و قابلیت‌های چرخ خیاطی خود مطالعه دفترچه راهنمای چرخ خیاطی می‌باشد که با دقت هر عملکرد دستگاه را به خوبی به شما نشان می‌دهد . اما اتفاقاتی نظیر خرابی در دستگاه شما جزئی اجتناب ناپذیر می‌باشد که یکی از این مشکلات که بسیار هم عمومیت دارد ، ندوختن چرخ خیاطی می‌باشد که در ادامه با مشخص کردن مناطقی که در این مشکل دخیل هستند سعی بر ارائه مقاله‌ای در جهت عیب یابی و تعمیر این مشکل داریم .
سوال‌هایی که در این مقاله به آنها پاسخ می‌دهیم : چه عواملی در ایجاد چنین مشکلی دخیل هستند ؟ چطور می‌توان مشکل چرخ خیاطی خود را عیب یابی کنیم ؟ بعد از عیب یابی چرخ خیاطی چه اقداماتی جهت رفع مشکل باید انجام دهیم ؟ پاسخ تمامی این سوالات در مقاله‌ی امروز کیان سرویس داده شده است .

امروز در تارنمای مجموعه‌ی کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود دلایل ندوختن چرخ خیاطی را در قالب یک مقاله‌ی کامل + ویدئوی آموزشی تصویری ، ارائه دهیم . با ما در این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

دلایل ندوختن چرخ خیاطی

در این قسمت به صورت تیتر وار عواملی که در ایجاد چنین مشکلی در چرخ خیاطی شما می‌شوند را مورد بررسی قرار می‌دهیم .

 • بروز دوخت کوچک و بزرگ در حین دوختن : در این مشکل عوامل متعددی دخیل هستند که با دانستن این موارد می‌توانید به راحتی آن را رفع و رجوع نمایید . مواردی که در این مشکل دخیل هستند : تنظیم نبودن سوزن به شکل صحیح و استاندارد که باید نسبت به تنظیم مجدد آن اقدام نمایید ، انجام نادرست عملیات نخ کردن سوزن که باید سوزن را از نو به صورت صحیح نخ کنید، استفاده از سوزن‌های غیر استاندارد که باید سریعا نسبت به خرید یک سوزن باکیفیت و استاندارد اقدام نمایید ، نشستن گرد و غبار بر روی قسمت ماکو و ماسوره در چرخ خیاطی که بوسیله‌ی یک دستمال کشیدن به راحتی پاک می‌شوند و در آخر شل شدن فنر پایه چرخ خیاطی می‌باشد .
 • ایجاد دوخت نصفه نیمه : دلیل اصلی‌ای که منجر به ایجاد چنین مشکلی در چرخ خیاطی شما می‌شود ، سوزن چرخ خیاطی شما می‌باشد . به علت ظریف بودن این سوزن ممکن است در حین خیاطی و یا حتی کشیدن نخ دچار خم شدگی شود که باید برای رفع این مشکل نسبت به تعویض سوزن خود اقدام نمایید .
 • جا افتادن بخیه‌ها : در بروز این مشکل مواردی متعددی دخیل هستند که در اینجا عنوان می‌کنیم : کندی و کج شدن سوزن که باید نسبت به تعویض سوزن اقدام نمایید ، کلفت بودن نخ به نسبت سوزن که باید نخ مناسب با سوزن خود را انتخاب و استفاده کنید ، کند یا فرسوده بودن فلاب ماکو که باید نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید ، سوزن اشتباه نخ شده است که باید عملیات نخ کردن سوزن را از نو به شکل صحیح انجام دهید ، اشتباه قرار گرفتن جهت سوزن که باید سوزن مجددا تنظیم گردد ، کوتاهی یا بلندی بیش از حد سوزن که باید نسبت به تهیه‌ی یک سوزن باکیفیت و استاندارد اقدام نمایید .
 • هنگام کار با چرخ خیاطی ، چرخ خیاطی مدام گیر می‌کند و نمی‌دوزد : دلیل عمده‌ی این مشکل گیر کردن نخ در قسمت ماسوره و در نتیجه پیچیده شدن نخ به دور ماکو می‌باشد که باید نسبت به رفع این مشکل سریعا اقدام نمایید تا مشکلی برای چرخ خیاطی شما پیش نیاید . توجه داشته باشید روغن کاری منظم چرخ خیاطی مانع از ایجاد چنین مشکلاتی در دستگاه دوخت شما می‌گردد.
دلایل ندوختن چرخ خیاطی چیست؟

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : راهنمای تعمیر و نگهداری چرخ خیاطی در منزل

 • در هنگام خیاطی مدام نخ پاره می‌شود : عامل اصلی‌ای که در بروز این مشکل دخیل می‌باشد تنظیم نبودن درجه کشش نخ می‌باشد که باید نسبت به تنظیم مجدد آن اقدام نمایید .
 • ایجاد دوخت نامناسب و غیر عادی : اگر در حین دوختن پارچه‌ای متوجه شدید که دوخت ایجاد شده دوخت قابل قبولی نمی‌باشد و یا حتی ایجاد سوراخ‌هایی در پارچه می‌کند باید نسبت به انتخاب سوزن مورد نیاز خود توجه ویژه‌ای داشته باشید . این مشکل حاصل انتخاب نادرست سوزن و عدم تناسب سوزن با پارچه انتخابی می‌باشد .
 • اگر در حین کار با چرخ خیاطی نخ بر روی کار جمع شود و بخیه‌های زیرین شل باشد : اگر شما هم در حین کار با چرخ خیاطی به چنین مشکل مشابهی خوردید باید بدانید که عیب کار از نخ روی چرخ بوده و نخ در آنجا سفت شده و همچنین نخ ماسوره شل شده است که باید نسبت به رفع آن اقدام نمایید .
 • جمع شدن نخ در پشت پارچه : در بروز این مشکل عوامل بسیاری دخیل می‌باشند . عواملی نظیر : ریختن نخ رو به زیر که دلیل آن شل بودن کشش نخ رو می‌باشد که شما می‌توانید با افزایش کشش نخ این مشکل را برطرف کنید – سفت بودن کشش نخ ماکو از دیگر عوامل بروز این مشکل می‌باشد که می‌توانید با شل کردن پیچ روی ماکو این مشکل را رفع و رجوع نمایید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

چرخ خیاطی, مقالات , , , ,
درباره مدیر

2 دیدگاه
 1. سلام چرخ خیاطی مارشال ۹۰۰۰ a حالت ساده دوزی که سوزن وسط قرار میگیره نمیدوزه اکه سوزن رو به طرفین ببریم میدوزه

 2. باسلام وخسته نباشید.
  ببخشید من امشب داشتم باچرخم کارمیکردم ولی ازهمون عصر که نشستم پشتش وسط کار وقتی ایست میکردم بازمیخاستم کارکنم صدای غیژمیداد ولی راه نمیفتاد.هردفعه مجبوربودم اون توپی کنارچرخو بچرخونم تاکاربیفته.
  اخرسرم سوزن گیرکرد داخل پارچه و هرکاری کردم درست نشد.
  توپیشو بازکردم پدالو راه انداختم ولی فقط صدای غیژمیده.
  الان واقعابهش احتیاج دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *