۱۷ بهمن, ۱۳۹۸

دلایل بخار نکردن بخارشوی

دلایل بخار نکردن بخارشوی یا کم شدن بخار دستگاه به نسبت گذشته : یکی از وسایل کارآمد در زمینه وسایل برقی خانگی ، بخارشوی می‌باشد که کمک ویژه و شایانی به امر نظافت و بهداشت منازل می‌کند . عملکرد این وسیله‌ی برقی به صورت کلی بدین گونه می‌باشد که دستگاه آب داخل مخزن را به حالت جوش می‌رساند و با فشار بالا بخار را خارج می‌کند . می‌توان اینطور گفت که بخارشوی بسیار کارآمد و مناسب برای تمیز کردن وسایل خانه، دیوارها، شیشه ها و… می باشد. بخارشوی‌ها بسیاری از لکه‌های موجود روی پنجره ها، دیوارها و … را پاک می‌کنند. اما برای حفظ کارایی و قدرت پاک کنندگی این دستگاه، باید مراقبت ها و تعمیرات لازم را انجام داد تا دستگاه فرسوده، کثیف یا خراب نشود. از این رو، لازم است مرتباً قسمت های داخلی، خارجی، لوله ها و اتصالات آن را تمیز کنید تا بخارشوی شما دائماً درست کار کند.
مجموعه کیان سرویس با داشتن کادری مجرب و دوره دیده و ارائه مشاوره تلفنی قبل از تعمیر ، عیب یابی و تعمیر بخارشوی ( در تمامی برندها ) شما را با بروزترین متدهای تعمیر بخارشوی و ارائه ضمانت تعمیرات خود ، درب منزل شما آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی می‌باشد . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از شماره‌های کیان سرویس تماس بگیرید در مدت زمان اندکی بعد از تماس اولیه تعمیرکاران مجرب ما را درب منزل خود مشاهده می‌کنید .

دلایل بخار نکردن بخارشوی عیب یابی و تعمیر بخارشوی دلونگی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

دلایل گرفتگی سوراخ‌های خروج بخار از بخارشوی

برای اینکه از وجود این ( بخار نکردن بخارشوی ) مشکل مطمئن شوید ،ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید و زمان بدهید تا دستگاه کاملا خنک شود. دستمال زمین شوی دستگاه را به طور عمود به پایین کشیده و آن را در بیاورید، و سوراخ های بخار پاش را بررسی نمایید که دچار جرم گرفتگی می‌باشد یا نه.
امکان اینکه یکی از پیچ‌ها در آمده یا شل باشد همواره ممکن است . از یک پیچ گوشتی کوچک برای سفت کردن پیچ، و ازیک دستمال کوچک برای تمیز کردن سوراخ‌ها استفاده کنید. با استفده از دستمال به آرامی رسوبات داخل سوراخ‌های آن را خارج کنید.
توجه داشته باشید قبل از اینکه قصد باز کردن منافذ بخارشوی خود را دارید، مطمئن شوید که دستگاه کاملا خنک شده است. توجه داشته باشید که دستگاه مدتی طول می‌کشد تا خنک شود. بهتر است مخزن آب را خارج کنید و آن را خالی کنید.
برای تمیز کردن جرم‌های سوراخ بخارشوی با گوش پاک کن شروع می‌کنیم. به کمک تکه پارچه‌ای تمام رسوبات باقی مانده را پاک کنید. وقتی از گوش پاک کن برای تمیز کردن منافذ پخش بخار استفاده می‌کنید، به کمک پیچ گوشتی گوش پاک کن را خارج کنید.
برای تمیز کردن جرم‌های سوراخ‌های بخارشوی با گوش پاک کن شروع می‌کنیم. به کمک تکه پارچه ای تمام رسوبات باقی مانده را پاک کنید. وقتی از گوش پاک کن برای تمیز کردن منافذ پخش بخار استفاده می‌کنید، به کمک پیچ گوشتی گوش پاک کن را خارج کنید.
برای تمیز کردن سر بخار پاش در پایه‌ی بخارشوی، شاید لازم باشد پیچی را در پایه باز کنید. وقتی بازش کردید، به کمک یه گیره کاغذ تمام رسوبات را تا حدامکان خارج کنید. از تکه پارچه برای پاک کردن باقیمانده رسوبات استفاده کنید. قطعات را به هم متصل کنید و درون مخزن سرکه بریزید تا رسوبات باقی مانده از بین برود. فراموش نکنید قبل از استفاده ی مجدد آب مقطر در مخزن آن بریزید.

جهت مشاهده مقاله‌ی عیب یابی و تعمیر بخارشوی دلونگی کلیک کنید

دلایل بخار نکردن بخارشوی

 • بررسی منابع برق برای تعمیر بخارشوی : بررسی نمایید که هیچ قسمت از سیم برق بخارشور دچار قطعی نشده باشد. در صورت وجود مشکل نسبت به تعویض سیم برق اقدام نمایید .
  از روشن بودن دکمه‌ی بخارشو اطمینان حاصل کنید .
  از وصل بودن سیم برق به پریز مطمئن شوید .
  مطمن شوید که فیوز برق سالم است و از نظر تأمین نیروی مورد نیاز برای راه‌اندازی موتور ایرادی وجود نداشته باشد.
 • نازل بخارشوی مسدود شده است : از دید تمام کارشناسان بهترین گزینه برای پر کردن مخزن آب بخارشوی از آب مقطر یا جوشیده استفاده کنید. زیرا آب معمولی می‌تواند به‌ مرور در دستگاه رسوب‌ کرده و آن را مسدود کند. وقتی آب سخت گرم می‌شود کلسیم آزاد شده و ممکن است این کلسیم رسوب کند و در نتیجه مانع از خروج بخار از دستگاه شود. درواقع به عبارت ساده، آب معمولی شامل هیدروژن، اکسیژن و دیگر مواد معدنی است. هنگامی که آب جوش می آید و به بخار تبدیل می‌شود؛ مواد معدنی به عنوان باقی مانده در دستگاه  باقی می‌ماند و عملکرد آن را دچار اختلال می‌کنند. بنابراین اگر از آب سخت استفاده می‌کنید هر چند وقت یک بار نازل بخارشوی را تمیز کنید. این کار مانع از تجمع و رسوب مواد معدنی در دستگاهتان می‌شود.
 • گرفتگی فیلتر : چنانچه به جای آب مقطر از آب شیر برای بخارشوی خود استفاده کنید، یا اگر مدت زمانی باشد که بخارشوی خود را دارید، ممکن است فیلتر دستگاه شما با املاح محلول در آب گرفته شده باشد. فیلتر املاح آب را جدا می کند تا از گرفتگی دهانه ی دستگاه جلوگیری کند. املاح معدنی هنگام تبدیل آب به بخار در پشت آن باقی می ماند.
 • وجود خرابی در المنت گرم کننده آب . جهت رفع مشکل با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

بخار شوی, مقالات , ,
درباره مدیر

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *