۲۳ بهمن, ۱۳۹۸

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی و نحوه عیب یابی و تعمیر آن : شاید به نظر برسد که انجام عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی که دچار مشکل عدم آبگیری شده است به ظاهر سخت به نظر آید ( هر چند همواره بهترین گزینه برای تعمیر ماشین ظرفشویی ، انجام تعمیر توسط یک تکنسین تعمیر می‌باشد که بواسطه دانش فنی تعمیر را به صورت استاندارد به انجام برساند ) اما این مشکل می‌تواند با دانستن نکاتی و همچنین داشتن تجربه‌ی کار فنی امری قابل اجرا توسط فرد در منزل باشد .
البته باید توجه داشت که در هنگام بروز چنین مشکلی در ماشین‌های ظرفشویی ، مشکل ممکن است بر اثر خرابی و یا وجود مشکل در قطعات مختلف ماشین ظرفشویی باشد که شخص تعمیرکار باید با حوصله به بررسی نقاط مختلف پرداخته و از عملکرد صحیح و استاندارد هر بخش مطمئن شده تا بدین واسطه یک عیب یابی دقیق و قابل قبول انجام داده باشد .
همچنین شما می‌توانید در هنگام بروز چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی خود (ماشین ظرفشویی در هر برندی ) با یکی از شماره‌های مجموعه‌ی کیان سرویس تماس گرفته و از مشاوره‌ی رایگان این مجموعه جهت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود بهره‌مند گردید .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین ظرفشویی ( در هر برندی ) شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

امروز در تارنمای مجموعه کیان سرویس سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح رفع عدم آبگیری ماشین ظرفشویی را نمایش داده . در این مقاله به دلایل ایجاد مشکل ، نقاط و یا قطعاتی که وجود اختلال در آنها باعث ایجاد آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی می‌شود ، نحوه‌ی صحیح عیب یابی مشکل و در آخر نحوه رفع و تعمیر مشکل می‌پردازیم . با ما در ادامه این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

وجود مشکل در شلنگ آب و شیر تامین آب

چنانچه ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمی‌کند، ابتدا قبل از هر عملی اطمینان پیدا کردن از درستی سیستم تامین آب به دستگاه می‌باشد. بطور معمول در زیر سینک و یا حتی اطراف آن، یک لوله یا شلنگ آبی وجود دارد که به بخشی از پایین ماشین ظرفشویی متصل گردیده است و با یک شیر جریان و عبور و مرور آب کنترل می‌شود. در توضیح عملکرد این شیر و شلنگ می‌توان اینطور عنوان نمود که وظیفه تامین آب از لوله کشی خانه شما تا دستگاه ظرفشویی را برعهده دارند.
از مسدود نبودن شلنگ مطمئن شده و در صورت وجود انسداد آن را رفع نموده ، همچنین توجه داشته باشید که شلنگ از هر گونه پیچ و خم اضافی ، پارگی و شکاف عاری باشد و بعد از برسی شلنگ از باز بودن شیر آب مطمئن شوید و پس از بررسی شیر آب توجه داشته باشید که فشار و جریان آب خیلی کم نباشد( به این دلیل که شیر برقی ظرفشویی برای عملکرد صحیح خود به یک حداقل فشار آب نیاز دارد ) .

وجود مشکل در شیر برقی یا شیر ورودی آب

از دلایل احتمالی که موجب می‌شود که ماشین ظرفشویی شما دچار ایراد و مشکل آبگیری نکردن شودد، ممکن است مرتبط با خطای شیر ورودی یا شیر برقی باشد. ابتدا قبل از بررسی این قسمت در جهت ایمنی و سلامت خود دستگاه را از برق کشیده و از عدم وجود جریان برق در دستگاه مطمئن گردید . ابتدا سراغ جریان سنج شیر برقی رفته و آن را بررسی نمایید که علامت آسیب دیدگی در آن وجود نداشته باشد . شلنگ پر کننده آب را خارج نموده . به دقت فیلتر کوچک را از درون شیر یا فیلتر آب بندی شلنگ را در صورتی که سفت شده است و احتمال می‌دهید مسدود شده باشد، جدا نموده . چنانچه فیلتر دستگاه تمیز می‌باشد ، شیر برقی احتمالاً باید تعویض گردد . پیش از جایگزینی، شیر آب را به کمک یک مولتی متر بررسی نموده تا خطا و ایرادی نداشته باشد.
چنانچه مجبور هستید شیر ورودی را تعویض نمایید می‌توانید با مراجعه به لینک زیر وارد صفحه‌ی مقاله نحوه تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی شده و ویدئوی آموزشی تعویض این قطعه را مشاهده نمایید .

برای مشاهده مقاله‌ی نحوه تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی به همراه ویدئوی آموزشی کلیک کنید

وجود مشکل در قسمت شناور و میکرو سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی

وجود یک شناور خراب و معیوب باعث می‌شود تا دستگاه شما با مشکل عدم آبگیری مواجه شود . محل قرارگیری شناور در قسمت پایین محفظه‌ی ماشین ظرفشویی می‌باشد و عملکرد و فایده‌ی این قطعه جهت ایمنی دستگاه و جلوگیری از پرشدن بیش از حد مجاز آب در ماشین ظرفشویی می‌باشد. نحوه عملکرد این قطعه به این صورت می‌باشد که شناور با افزایش سطح آب بالا می‌آید و وقتی به سطح مشخصی رسید، شناور میکروسویچ شناور را فشار داده و شیر ورودی آب را می‌بندد. این قسمت را برای وجود اشیاء خارجی بررسی کنید که تکه‌های غذا ممکن است جلوی حرکت عمودی شناور که با میکروسویچ شناور درگیر است را بگیرند .

مکتان قرار گیری میکروسویچ شناور زیر شناور قرار دارد ( در ته محفظه‌ی ماشین ظرفشویی ) . به هنگامی که میکروسویچ شناور با شناور درگیر می‌شود، برق شیر ورودی آب قطع و جلوی جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی گرفته می‌شود. مطمئن شوید که کنش مکانیکی شناور به میکروسویچ به درستی عمل می‌کند و اتصالات سیم‌ها درست و ایمن هستند. برای بررسی اینکه سویچ شناور درست کار می‌کند، سیم‌ها را در آورده و میکروسویچ را یک مولتی‌متر امتحان نمایید .

وجود مشکل در میکروسوئیچ درب

در هنگام بروز چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی و برای رفع مشکل بررسی میکیروسوییچ درب نیز موثر می‌باشد . میکروسوییچ درب مکانیسم خاموش و روشن شدن ساده‌ای دارد که به هنگامی که درب ماشین باز باشد، مانع از روشن شدن ماشین می‌گردد . چنانچه میکروسوییچ‌های درب ماشین به درستی عمل ننماید ، ماشین ظرفشویی عملیات آبگیری را انجام نمی‌دهد . مکانیسیم میکروسوییچ درب در پشت پنل درب در قسمت بالا قرار دارد. برای تست سلامت این قطعه باید داخل درب را باز کنید و سیم‌ها را از میکروسوییچ جدا نموده و با یک مولتی متر سلامت آن را بسنجید.

وجود مشکل در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

وظیفه اصلی این قطعه ( برد الکترونیکی ) ایجاد ارتباط بین بخش‌های مختلف دستگاه و ارسال فرمان شروع به کار هر بخش می‌باشد . چنانچه برد ایراد داشته باشد، امکان اینکه برخی قطعات همچون شیر برقی، سوئیچ شناور یا سوئیچ قفل درب از کار بیافتند و جریان برق به آنها نرسد ، وجود دارد . چنانچه مراحل بالا را انجام دادید و از سلامت هر قسمت مطمئن شدید و همچنین مطمئن شدید که مشکل از برد الکترونیکی دستگاه می‌باشد ، عملیات تعمیر این قسمت را ( به دلیل فنی بودن این قسمت) به یک تعمیرکار متخصص بسپارید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

ظرفشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *