۵ دی, ۱۳۹۸

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : باید توجه داشت تمیز کردن منظم فیلتر ماشین لباسشویی علاوه بر جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی باعث عملکرد بهتر و استاندارد ماشین نیز می‌گردد . اگر شما از یک تعمیرکار متخصص در زمینه‌ی ماشین لباسشویی نیز درباره فواید تمیز کردن منظم فیلتر لباسشویی سوال بفرمایید ، همه تعمیرکارهای متخصص تمیز کردن منظم فیلتر در فواصل زمانی مختلف را توصیه می‌نمایند .
این فیلتر ( فیلتر ورودی آب ) در قسمت پایینی ماشین‌های لباسشویی قرار دارد و باید هر چند وقت یکبار نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمود . به این علت می‌گوییم باید هر چند وقت یکبار نسبت به تمیز کردن این قسمت اقدام نمود که هنگام شستشو و ورود و خروج آب به ماشین لباسشویی ممکن است جسم خارجی ، سولفات و … در این قسمت گیر کرده باشد و عملکرد استاندارد این دستگاه را با اختلال مواجه نماید .
برای اینکه متوجه شویم که چه زمانی باید برای تمیز کردن فیلترهای ماشین لباسشویی اقدام نماییم ، نشانه‌هایی وجود دارد که به ما خبر از وجود مشکل در این قسمت می‌دهد . یکی از این نشانه‌ها بو گرفتن لباس‌ها بعد از اتمام شستشو و خارج کردن از ماشین می‌باشد . از دیگر نشانه‌ها می‌توان به وجود نشتی در ماشین اشاره نمود که جهت رفع این مشکل یکی از قسمت‌هایی که باید بررسی گردد فیلتر ماشین لباسشویی می‌باشد .
از دیگر نشانه‌های کثیفی فیلتر ، عملکرد غیر استاندارد ماشین لباسشویی می‌باشد . همچنین در ماشین‌های لباسشویی نثل جدید که دارای سیستم عیب یابی هوشمند می‌باشند در صورت عدم تخلیه آب ارور می‌دهند و خبر از وجود مشکل در ماشین به ما می‌دهند ، که در هنگام عیب یابی دستی برای رفع این مشکل یکی از قسمت‌هایی که در بروز چنین مشکلی دخیل هستند و باید بررسی شوند ، عدم کثیفی فیلتر می‌باشد .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی در هر برندی نظیر ال جی ، سامسونگ ، بوش و … )  شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

عملیات تمیز کردن فیلتر ماشین‌های لباسشویی در صورت دانستن مکان و مواردی که باید رعایت نمود ، امری نسبتا آسان می‌باشد . چنانچه تا به حال عملیات تمیز کردن فیلترهای ماشین لباسشویی را خودتان در خانه انجام نداده‌اید و یا اصلا نمی‌دانید برای شروع تمیز کردن فیلتر باید از کجا شروع نمایید . نگران نباشید ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح تمیز کردن فیلتر ماشین‌های لباسشویی را در قالب یک ویدئوی آموزشی و همچنین توضیحات مرحله به مرحله این امر را نشان دهیم . با ما در ادامه این مقاله‌ی آموزشی جذاب همراه باشید .

برای مشاهده نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی کلیک کنید

مرحله اول

ابتدا قبل از شروع هر گونه عملیاتی ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و از به برق نبودن آن مطمئن شوید . هیچوقت این امر ایمنی را در حین تمیز کردن فیلتر فراموش نکنید و همواره نسبت به برق نبودن ماشین لباسشویی مطمئن باشید . شیرهای ورودی آب را بسته و یک پارچه حوله ای هم زیر ماشین لباسشویی پهن کنید و همچنی ظرف برای تخلیه آب موجود در ماشین فراهم نمایید .

مرحله دوم

همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید به وسیله یک کلید و یا یک کارت نسبت به باز کردن درپوش فیلتر اقدام نمایید .یک طرف مخزن تخلیه اضطراری ماشین لباسشویی را بیرون بکشید. درپوش اضطراری مخصوص تخلیه را باز کنید و صبر کنید تا تمام آب خارج و وارد ظرف شود.

مرحله سوم

با مراجعه به قسمت ورودی آب ، همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید فیلترهای این قسمت را خارج نموده و با کمک محلول سرکه سفید و آب نسبت به تمیز کردن فیلترها اقدام نمایید ( برای شستشو فقط لازم به مدت یک ربع ساعت فیلترها را درون محلول گذاشته و بعد خارج کنید و بگذارید خشک شوند . توجه داشته باشید که فیلتر بعد از شستشو باید عاری از هر گونه کثیفی باشد و کاملا تمیز باشد ( بررسی نمایید که چیزی بین پروانه کنار فیلتر باقی نمانده باشد ) .

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی : مرحله چهارم

بعد از اینکه فیلتر را به خوبی شستید و فیلتر کاملا خشک شد نسبت به نصب آن اقدام نمایید ( توجه داشته باشید که همواره محل نصب فیلتر تمیز و عاری از هر گونه کثیفی‌ای باشد ) . فیلترها را مجددا نصب نموده و شیرهای ورودی به ماشین را مجددا باز نموده و دستگاه را به برق زده و استفاده نمایید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *