۲۱ آذر, ۱۳۹۸

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش به همراه ویدئوی آموزشی : یکی از قسمت‌هایی که در بهبود عملکرد ماشین لباسشویی از اهمیت ویژه‌ای برخور دار است ، لاستیک یا زوار دور درب ماشین لباسشویی می‌باشد . وظیفه اصلی این قطعه در ماشین لباسشویی جلوگیری از نشتی آب در هنگام عملیات شستشو و همچنین تاثیر به سزایی در کم کردن صداهای اضافی ماشین لباسشویی ، دارد . به این شکل که لاستیک یا زوار استفاده شده میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی بوش فاصله ایجاد می‌کند و نتیجه این فرایند جلوگیری از صدای زیاد و آبریزش دستگاه می‌شود .
در صورت بروز چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی بوش شما می‌توانید با یکی از مراکز کیان سرویس تماس گرفته و عملیات تعمیر این مشکل را به تعمیرکاران متخصص ما بسپارید .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی بوش شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش

هنگامی که در حین شستشو لباس‌ها از قسمت جلویی و درب ماشین لباسشویی خود ، نشتی آب را مشاهده می‌کنید این موضوع نشان دهنده‌ی وجود مشکل در قسمت لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش شما می‌باشد . چنین مشکلی در بین ماشین‎‌های لباسشویی ، حاصل فرسوده شدن لاستیک دور درب ، سوراخ شدن ، وجود رسوبات ( بر اثر باقی ماندن آب و کف حاصل از شستشوی لباس‌ها و گذشت زمان ) می‌باشند . چنانچه تا به حال سابقه تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی را ندارید نگران نباشید ما در این مقاله آموزشی سعی بر این داریم تا با ارائه‌ی یک ویدئوی آموزشی از نحوه‌ی تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش ، شما را با مراحل مختلف عیب یابی و تعمیر این مشکل آشنا نماییم . شما می‌توانید با تماشای این ویدئوی آموزشی و تهیه لوازم مورد نیاز به راحتی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش خود را تعویض کرده و همچنین می‌توانید با تماس با یکی از مراکز کیان سرویس از مشاوره‌ی رایگان این مجموعه در جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود بهره مند شوید . با ما در ادامه‌ی این مقاله آموزشی همراه باشید .

برای مشاهده ارورهای ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع آن کلیک کنید

قدم اول

قدم اول در امر عیب یابی و تعمیر همواره ایمنی می‌باشد . ابتدا کلیه اتصالات برق را به ماشین لباسشویی قطع کرده و از نبود جریان الکتریکی در ماشین لباسشویی مطمئن شوید .

قدم دوم

قدم دوم تهیه لوازم مورد نیاز مناسب با مدل ماشین لباسشویی می‌باشد . یکی از روش‌هایی که می‌توانید قطعات جانبی مناسب با مدل ماشین لباسشویی خود را خریداری نمایید ، خرید بر اساس ، شماره مدل ماشین لباسشویی بوش می‌باشد .

قدم سوم

درب بالایی ماشین لباسشویی بوش را که به‌ وسیله دو پیچ در قسمت عقب ماشین لباسشویی می‌باشد را بازکرده و آن را از بدنه جدا کرده .
پیچ‌های پشت پنل جلویی را باز نموده و توجه داشته باشید که در هنگام باز کردن به برد ماشین آسیبی وارد نگردد .

برای مشاهده عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش کلیک کنید

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش : قدم چهارم

با دقت و احتیاط کشوی جاپودری را بیرون کشیده . توجه داشته باشید که برای خارج کردن صحیح ، کشوی جاپودری را کاملاً بیرون کشیده و در آخر کمی به سمت بالا مایل کنید تا خار آن آزاد شده و کاملاً از جای خود خارج شود و تمامی پیچ‌های روی قاب را که در زیر جاپودری قرار دارد را باز نمایید .
سپس تمامی کابل‌های ارتباطی به برد را با توجه به اینکه که به برد ماشین آسیبی وارد نشود ، جدا نموده و سپس خارهای بالایی قاب جلویی را با احتیاط یک به یک جدا نموده و قاب جلویی را کاملاً از جای خود خارج نمایید .

قدم پنجم

درب پایینی یا پاخور را که در قسمت بدنه جلویی برای قرار گیری پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه‌شده را کاملاً باز نموده و تمامی پیچ‌هایی را که مشاهده می‌نمایید را به طور کامل باز نموده .
سپس بعد از باز کردن تمامی پیچ‌های بدنه جلویی دستگاه ، نوبت به جدا کردن لاستیک می‌رسد دقت داشته باشید که لاستیک دور درب به وسیله یک سیم گرد و یک فنر به طرف وصل می‌باشد یکی به دیگ و دیگری به بدنه جلویی ماشین لباسشویی که شما برای باز کردن طرفی که به بدنه وصل شده است باید فنر را مانند ویدئوی بالا کمی باز کنید تا سیم کاملاً از دور لاستیک خارج شود .

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش : قدم پنجم

سپس سراغ قسمت میکروسوئیچ رفته و پیچ میکرو سوییچ درب را باز نمایید و کابل متصل به آن را جدا کرده تا قاب جلویی کاملاً خارج شود.
حال شما به قسمتی از لاستیک که به دیگ متصل شده است دسترسی کامل دارید که می‌توانید با باز کردن سیم و فنر دور آن لاستیک را همانند ویدئوی بالا خارج کرده و لاستیک نو را جایگزین نمایید و تمامی مراحلی را که تا به اینجا انجام داده‌اید را کاملاً برعکس انجام دهید تا لاستیک نو جایگزین شود .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *