۱۷ آذر, ۱۳۹۸

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی به همراه ویدئوی آموزشی : در رابطه با اهمیت و تاثیر گذاری لاستیک درب ماشین لباسشویی می‌توان اینطور عنوان کرد که این قسمت کمک شایان و قابل توجهی در زمینه‌ی عملکرد بهینه‌ی ماشین لباسشویی ال جی می‌نماید . به این صورت که لاستیک استفاده شده میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی ال جی فاصله ایجاد می‌کند و خروجی این فاصله‌ی ایجاد شده جلوگیری از صدای زیاد و آبریزش دستگاه می‌شود . بدین صورت که هنگامی که ماشین لباسشویی با سرعت بالای خود شروع به کار می‌کند، به دلیل سرعت بالا و چرخش زیاد دیگ، صداهای ناهنجار تولید نمی‌گردد و جریان آبی که در حین چرخش دیگ بوجود می‌آید به بیرون چکه نمی‌کند .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی ال جی شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی - عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی کیان سرویس
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی

چنانچه در قسمت جلویی ماشین لباسشویی ال جی خود چکه کردن آب و یا آبریزش در هنگام شستشو مشاهده می‌نمایید ، این موضوع خبر از وجود نشتی در قسمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شما می‌دهد . این موضوع می‌تواند بر اثر باقی ماندن آب و کف حاصل از شستشو در قسمت درب ماشین که با گذشت زمان باعث فاسد شدن لاستیک دور درب شود و یا وجود پارگی ، سوراخ شدن و جرم گرفتگی اتفاق بیافتد . اگر تا به حال تجربه‌ی روبه‌رو شدن با این مشکل را نداشته‌اید و نمی‌دانید عملیات تعمیر را باید از کجا استارت بزنید این ویدئوی آموزشی کمک شایانی در جهت رفع مشکل شما می‌نماید . ما در این ویدئوی آموزشی و توضیحاتی که در قسمت پایین تر از ویدئو در این پست قرار داده‌ایم سعی بر این داریم تا به شما نحوه‌ی تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی را مرحله به مرحله نمایش دهیم . همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با تماس گرفتن با یکی از مراکز کیان سرویس و یا گذاشتن کامنت در انتهای پست از تجربه‌ی کارشناسان تعمیر ما جهت رفع مشکل ماشین لباسشویی خود بهره مند گردید . با ما در ادامه این پست آموزشی همراه باشید .

قدم اول در تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی : رعایت ایمنی

همواره به یاد داشته باشید که قبل از شروع هر گونه عملیات عیب یابی و تعمیر ماشین‌های لباسشویی ، ایمنی حفظ سلامت را رعایت نمایید تا هم از خطرات جانی در امان باشید و هم از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی خود . لطفا قبل از شروع هر گونه عملیاتی مطمئن شوید که پریز ماشین لباسشویی از برق جدا شده است و داخل ماشین هیچگونه جریان برقی‌ای وجود ندارد .

قدم دوم : یافتن قطعات جانبی مناسب با مدل ماشین لباسشویی خود

همانطور که می‌دانید قطعات جانبی ماشین‌های لباسشویی ال جی بر اساس مدل طراحی شده ، متنوع با دیگر مدل‌های دیگر خود می‌باشند و باید در هنگام خرید به این مسئله بسیار توجه داشت . یکی از روش‌هایی که می‌توانید قطعات جانبی مناسب با مدل ماشین لباسشویی خود را خریداری نمایید ، خرید بر اساس ، شماره مدل ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد . همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید مدل بر روی درب ماشین لباسشویی در قسمت رده بندی درج شده است .

برای مشاهده مقاله راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی کلیک کنید

قدم سوم : برداشتن بدنه‌ی بالایی ماشین لباسشویی

همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید برای دسترسی به واشر درب ماشین لباسشویی ال جی نیاز به این داریم که کل بدنه یا پنل جلویی لباسشویی برداشته شود . برای شروع باید پنل بالایی ماشین لباسشویی را با باز کردن پیچ‌هایی که در پشت ماشین تعبیه شده‌اند و سپس با بالا کشیدن بدنه ، برداریم .

قدم چهارم : جدا کردن جاپودری از بدنه‌ی جلویی

همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید اولین اقدام بعد از برداشتن بدنه‌ی بالایی ماشین لباسشویی ، جدا کردن جاپودری ماشین لباسشویی از بدنه‌ی جلویی ماشین لباسشویی می‌باشد . برای جداسازی ابتدا کشوی جاپودری را به صورت کامل بیرون بکشید ( توجه داشته باشید که به علت داشتن خار در حین جدا کردن جاپودری باید کمی آن را به بالا حائل نمایید تا خار آن آسیب نبیند ) . سپس سراغ دو پیچ فیلیپس که در پشت جاپودری و سپس دو گیره‌ی اضافی در پشت کنترل رفته و آنها را باز نمایید .

قدم پنجم در تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی : برداشتن درب پایینی یا Kickplate

برای جدا کردن این قسمت که برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه شده است بوسیله‌ی یک پیچ گوشتی مسطح و صاف خارهای فلاپ را آزاد کرده و تمامی پیچ‌هایی را که به چشم می‌خورد ، کاملاً باز نمایید . سپس صفحه را جدا نمایید .

برای مشاهده مقاله نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی کلیک کنید

قدم ششم : جدا کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی

برای برداشتن پنل جلویی ماشین لباسشویی همانطور که در ویدئو نمایش داده می‌شود ابتدا باید خارهایی که اطراف قاب می‌باشند را آزاد نمود . سپس همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید پیچ‌های قفل درب را باز نموده و چند پیچ بسته به مدل ماشین خود در قسمت بالایی می‌باشند که باید آنها را نیز جدا کرد و توجه داشته باشید که لاستیک دور درب به وسیله یک سیم گرد و یک فنر به طرف وصل می‌باشد یکی به دیگ و دیگری به بدنه جلویی ماشین لباسشویی که شما برای باز کردن طرفی که به بدنه وصل شده است باید فنر را باط کرده تا سیم کاملاً از دور لاستیک خارج شود و بعد پیچ میکرو سوییچ درب را باز کنید و کابل متصل به آن را جدا کرده و سپس قاب را از ماشین جدا نمود .

قدم هفتم : گذاشتن لاستیک درب جدید و برداشتن لاستیک دور درب قدیمی

این مرحله را همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید گام به گام انجام داده و بعد از نهادن لاستیک جدید مراحل قبلی را برای بستن مجدد قاب ها از آخر به اول تکرار نمایید .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *