۱ دی, ۱۳۹۸

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG : امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که به هنگام مراجعه برای خرید ماشین لباسشویی ، ماشین‌های لباسشویی با برند ال جی به چشمش نخورده باشد . همانطور که از نام این برند ( زندگی خوب LIfe is Good ) مشخص است هدف اصلی طراحان این برند ، ایجاد وسیله‌ای کارآمد برای راحت‌تر کردن امور زندگی با کارکردی راحت و در عین حال تاثیر گذار می‌باشد .
ماشین‌های لباسشویی ال جی نیز همانند سایر وسایل برقی در صورت عدم رسیدگی ، گذشت زمان و … دچار عیب و ایراداتی می‌گیردد که بعضی از آنها به راحتی و کمترین هزینه ممکن قابل حل شدن می‌باشد و بعضی دیگر نیاز به تخصص و دانش فنی جهت رفع مشکل دارند .
چنانچه ماشین لباسشویی ال جی شما دچار مشکلاتی نظیر آبریزش یا نشتی ، وجود صدا در حین انجام کار ، بسته نشدن درب ماشین لباسشویی ، فرسودگی قطعات داخلی ، از کار افتادن کلید و صفحه کلید ، روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش ، عدم انجام شستشوی صحیح لباس‌ها ، عمل نکردن برنامه‌های مختلف شستشو ، نچرخیدن دیگ ماشین ، گرم نکردن آب ، عمل نکردن قسمت خشک کن ، عدم برق رسانی ماشین ، عدم انجام عملیات تخلیه به شکل استاندارد ، وجود لرزش بیش از حد در حین انجام کار ، پر نشدن آب ، وجود جریان برق در سطح بدنه‌ی ماشین و هر مشکلی که ممکن است پیش آید می‌توانید با تماس با یکی از شعب کیان سرویس از مشاوره رایگان این مجموعه جهت عیب یابی و رفع مشکل بهره مند گردید .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی ال جی شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG

همانطور که در بالا عنوان شد انجام عملیات عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی یک فرایند تخصصی و نیاز به مهارت فنی دارد . از آنجا که استفاده از قطعات محرک در ماشین‌های لباسشویی بسیار کمتر از سایر وسایل برقی دیگر می‌‍باشد ، عموما با مشکلات کمتری ( بازه‌ی زمانی تعمیرات طولانی ) نیز مواجه می‌شوید اما این موضوع بدان معنا نیست که ماشین لباسشویی ال جی اصلا دچار خرابی نمی‌شود و نیاز به رسیدگی ندارد . گاها ماشین لباسشویی شما دچار پارگی تسمه ، گرفتگی لوله‌ها ، خرابی واشر دور درب و … می‌گردد که شما با داشتن آگاهی از نشانه‌های این مشکلات می‌توانید بدون نیاز به حضور یک متخصص خودتان آنها را برطرف نمایید . هدف ما از ارائه این مقاله‌ی آموزشی این است که شما به راحتی با دنبال کردن نشانه‌های ماشین خود مکان و یا قطعه خراب ، فرسوده و از کار افتاده را یافته و با مطالعه توضیحات نحوه رفع و تعمیر آن ، نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید .

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

به هنگام بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ال جی دستگاه قادر به تخلیه آب موجود در ماشین لباسشویی نمی‌باشد و در نتیجه آب موجود در ماشین باقی می‌ماند . از علت‌های مرسوم در بروز این مشکل برای ماشین‌های لباسشویی ال جی وجود مشکل در قسمت پمپ تخلیه لباسشویی می‌باشد که باید توسط یک تعمیرکار متخصص بازبینی گردد و در صورت عدم تعمیر نسبت به تعویض آن اقدام نمود .
از دلایل دیگر که در ایجاد چنین مشکلی دخیل می‌باشد ، شکستگی پروانه موجود در پمپ تخلیه می‌باشد که ممکن است بر اثر پیچیدن نخ و الیاف لباس‌ها دچار آسیب و شکستگی گردد . برای اطمینان از این قسمت باید پروانه پمپ بررسی شود و در صورت شکستگی و گیر کردن نسبت به تعویض آن اقدام نمود .
از دلایل دیگر که در بروز چنین مشکلی دخیل می‌باشند وجود گرفتگی و انسداد در فیلتر پمپ یا شیلنگ تخلیه می‌باشد . برای رفع این مشکل باید این قسمت مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود شی خارجی ، رسوبات ، الیاف و … نسبت به رفع گرفتگی اقدام نمود . در آخر نیز می‌توان به خرابی در قسمت الکتروپمپ اشاره نمود که وجود خرابی در این قسمت باعث بروز عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می‌گردد . این قسمت باید توسط یک تعمیرکار متخصص مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت خرابی نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمود .

برای مشاهده ویدئوی آموزشی نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی کلیک کنید

عدم گرم کردن آب ماشین توسط هیتر

در صورت بروز چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی ال جی آب موجود در ماشین گرم نشده و عملیات شستن لباس‌ها با مشکل مواجه می‌گردد . برای رفع این مشکل می‌توانید سیم‌های رابط موجود در هیتر را جدا کرده و بوسیله یک سیم مخصوص برق ۲۲۰ ولت را به طور مستقیم به مدت ده ثانیه به هیتر متصل نموده . سپس بعد از قطع برق چنانچه پایه‌های هیتر اندکی گرم شده باشند خبر از سالم بودن المنت می‌دهد همچنین به ما می‌گوید که المنت سالم است اما برق به آن نمی‌رسد . برای رفع این مشکل می‌توانید سراغ تایمر رفته و صفحه کلیدهای تایمر را باز نموده و مورد بازبینی و عیب یابی گردد . همچنین این مشکل ممکن است از قطع بودن سیم رابط بین هیتر و تایمر بوجود آمده باشد که می‌توان این مشکل را با تعویض سیم فرسوده رفع نمود .
توجه داشته باشید که گاها ممکن است هیتر سالم باشد و برق نیز به خوبی و در حد استاندارد به هیتر برسد اما بر اثر وجود جرم در سطح المنت آب موجود در ماشین دیرتر گرم شود ( حتی ممکن است بر اثر عدم جرم گیری سطح جرم بر روی المنت مدام بیشتر گردد به گونه‌ای که مانع از گردش مناسب در مخزن اصلی ماشین گردد ) .
برای رفع این مشکل و جرم گیری المنت می‌توانید ﭼﻠﯿﮏ و درام را از ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﺟﺪا کرده و ﭘﺲ از انجام عملیات رسوب‌زدایی ﮐﻒ ﭼﻠﯿﮏ و ﺳﻄﺢ اﻟﻤﻨﺖ، ﻣﺠﺪدا ﻗﻄﻌﺎت و اﺟﺰا را ﺑﺮ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﺳﻮار کرده . این عمل علاوه بر جلوگیری از مشکلی که در بالا عنوان شد باعث افزایش طول عمر ماشین می‌گردد و همچنین آب موجود را سریعتر گرم می‌کند .

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی :عدم آب گیری ماشین لباسشویی

در هنگام بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی دستگاه قادر به آبگیری نمی‌باشد و در نتیجه آبی وارد ماشین لباسشویی نمی‌گردد . برای رفع چنین مشکلی ابتدا باید سراغ شیر آب ورودی ماشین رفت و بررسی کرد که بسته نباشد و بدون مشکل آب رسانی خود را انجام می‌دهد . سپس سراغ شیلنگ ورودی آب به ماشین رفته و بررسی نمایید که شلنگ دچار گرفتگی ، پیچ خوردن ، فرسودگی نباشد و عملیات انتقال آب را به درستی انجام می‌دهد . ممکن است شیر برقی ماشین لباسشویی دچار خرابی شده باشد و دستگاه قادر به آب گیری نباشد . برای اطمینان از خرابی شیر برقی ماشین می‌توانید، شیر برقی را مستقیم به برق ۲۲۰ ولت وصل کنید .چنانچه ماشین با اتصال برق به شیربرقی ، بازهم آبگیری را آغاز نکرد ،نسبت به تعویض شیربرقی اقدام نمایید .
از دیگر عواملی که در بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ال جی تاثیر گذار می‌باشند می‌توان به خرابی هیدروستات اشاره نمود شما می‌توانید برای فهمیدن اینکه هیدروستات خراب است یا نه ،با دمیدن هوا یا فوت کردن به داخل شیلنگ هیدروستات متوجه سالم بودن و یا خراب بودن آن شوید ( باید صدای قطع و وصل کنتاکت‌ها از داخل آن شنیده شود ) .

برای مشاهده ویدئوی آموزشی نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی کلیک کنید

لباسشویی ال جی عملیات آب گیری را انجام داده اما عملیات بعدی را انجام نمی‌دهد

در هنگام بروز چنین مشکلی برای ماشین‌های ال جی دستگاه پس از انجام صحیح عملیات آب گیری قادر به انچام عملیات تعریف شده‌ی بعدی نمی‌باشد . برای رفع چنین مشکلی در ماشین‌های لباسشویی ال جی می‌توانید سراغ نقشه سیم کشی دستگاه رفته و سر سیم‌های آن را بررسی نمایید . از عوامل دیگر در بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی ال جی وجود خرابی در موتور تایمر ماشین می‌باشد . برای بررسی موتور تایمر می‌توانید تایمر را از مجموعه سیم کشی دستگاه جدا نموده ، کنتاکت‌های موتور تایمر را به صورت مستقیم به برق ۲۲۰ ولت وصل نموده ، چنانچه شاهد چرخش یک دور کامل محور تایمر به دور خود بودید خبر از سالم بودن موتور تایمر می‌دهد . امکان دارد در مدل‌هایی که دارای موتور القایی می‌باشند ، خازن راه انداز دچار مشکل شده باشد .
امکان اینکه موتور ماشین سوخته باشد نیز وجود دارد ، که باید توسط یک تعمیرکار متخصص آزمایش مستقیم موتور صورت گیرد .
از دیگر عوامل تاثیر گذار می‌توان به خرابی برد تنظیم دور ، نوسانات برق شهری ، خارج شدن تسمه یا پولی اشاره نمود .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *