۲۸ آذر, ۱۳۹۸

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG : چنانچه شما هم در منزل خود ماشین لباسشویی ال جی دارید ، احتمالا با سیستم عیب یابی خودکار یا نظارت بر خطای آن غریبه نیستید . با توجه به این تکنولوژی و استفاده آن در ماشین‌های لباسشویی ال جی ، وجود هر گونه مشکل ، عیب ، خرابی را در قالب یک کد خطا در صفحه جلوی دستگاه به نمایش در می‌آید تا بواسطه این فرایند و اطلاع رسانی از وجود عیب و ایراد در ماشین، عملیات عیب یابی دقیقی روی ماشین لباسشویی خود داشته باشید .
باید توجه داشت که کدهای ارور ال جی در قالب دو حرف ( مخفف دو کلمه است که نشان می‌دهد مشکل چیست ) بر اثر وجود مشکل در ماشین لباسشویی بر روی صفحه‌ی نمایش ماشین ظاهر می‌گردند. در واقع می‌توان اینطور عنوان کرد که این کدها به شما کمک می‌کنند که ماهیت مشکل را درک کنید و نسبت به رفع آن ( بسته به تخصصی بودن مشکل این سوال پیش می‌آید که آیا می‌توانید خودتان آن را در خانه برطرف کنید یا نیاز به تماس با یک متخصص دارید ) اقدام نمایید .
در امر تعمیر وسایل برقی خانگی اولین گزینه‌ای که مطرح است همواره تخصص و دانش فنی می‌باشد . چنانچه دانش و تخصص فنی در زمینه وسایل برقی خانگی به خصوص ماشین‌های لباسشویی نثل جدید (بواسطه وجود تکنولوژی روز ، امر تعمیر و عیب یابی بسیار تخصصی شده است ) را ندارید از انجام هر گونه عملیات تعمیر جدا خودداری نمایید . به این دلیل که ممکن است بر اثر آشنا نبودن و نداشتن تخصص آسیب‌های به مراتب جدی‌تری به نسبت مشکل موجود به دستگاه وارد نمایید . همواره بهترین و مطمئن‌ترین گزینه برای رفع مشکل ماشین‌های لباسشویی نثل جدید سپردن امر عیب یابی و تعمیر به دست یک تعمیرکار متخصص می‌باشد .
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی برقی کیان سرویس با داشتن مراکز متعدد در شهر تهران و استفاده از نیروی کار متخصص و دوره دیده در زمینه‌ی عیب یابی و تعمیر وسایل برقی ، ماشین لباسشویی ال جی شما را در محل عیب یابی و تعمیر کرده و همه‌ی خدمات تعمیر انجام شده خود را گارانتی می‌نماید . کافیست تلفن خود را برداشته و با یکی از مراکز کیان سرویس تماس بگیرید .

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی
شماره‌های تماس مجموعه کیان سرویس
غرب تهران 
۴۴۳۸۵۹۷۲ – ۸۸۸۳۳۹۴۸
شرق تهران : ۷۷۰۳۲۶۴۱ – ۸۸۸۲۵۵۳۸
شمال تهران : ۲۲۴۸۸۳۹۲
مرکز تهران : ۳۶۶۰۷۷۱۴

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG

همانطور که در قسمت بالا عنوان شد وجود هر کد خطای دو حرفی نمادی از وجود مشکلی خاص در ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد و نمایش این کدها به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم کدام قسمت و یا قسمت‌های ماشین لباسشوی‌مان دچار مشکل شده است و نسبت به رفع آن اقدام نماییم .
شرکت ال جی برای نشان دادن مشکلات پیش آمده برای ماشین لباسشویی‌های تولیدی خود از کدهای خطای از پیش تعیین شده‌ای برای هر مشکل استفاده می‌نماید . امروز ما نیز در قالب یک مقاله‌ی آموزشی جامع سعی بر این داریم تا هر کد خطا و اروهای ماشین لباسشویی ال جی را عنوان کرده ، ماهیت ایجاد این ارورها را بیان کرده ، نقاط و قسمت‌هایی که در هنگام بروز هر ارور تحت تاثیر قرار می‌گیرند را نام برده و در انتها از نحوه‌ی رفع و تعمیر هر ارور را بیان می‌کنیم . با ما در ادامه این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

ارور UE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل و تشخیص بار نامتوازن توسط سیستم عیب یابی پیشرفته دستگاه می‌باشد . به این معنی که یا ماشین توازن ندارد ( تراز نیست ) و یا واشر تنظیم بار را به نسبت بار موجود در ماشین اشتباه تنظیم کرده‌اید .
جهت رفع این مشکل باید ابتدا از تراز بودن ماشین لباسشویی خود مطمئن گردید و در صورت تراز نبودن نسبت به تراز آن اقدام نموده . چنانچه واشر تنظیم بار اشتباه تنظیم شده باشد نیز می‌توانید بر روی مقدار صحیح مجددا تنظیم نمایید تا ارور بر طرف شود . به طور مثال چنانچه تنظیم ماشین لباسشویی را بر روی پنج کیلیو قرار داده‌اید اما داخل ماشین تنها یک پیراهن قرار داده‌اید این امر موجب نمایش ارور UE بر روی صفحه‌ی نمایش می‌گردد . همواره تنظیم مناسب با بار موجود را مد نظر خود قرار دهید تا این ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایان نگردد .

ارور IE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در قسمت آب رسانی به ماشین لباسشویی می‌باشد . به این معنی که مانعی و یا مشکلی باعث نرسیدن آب از منبع ورودی آب به ماشین گردیده است .
برای رفع این مشکل ابتدا بررسی نمایید که شیر آب ورودی به ماشین باز است و بدون مشکل عملیات آب رسانی از شیر انجام می‌گردد. سپس سراغ اتصالات و شلنگ‌ها رفته و بررسی نمایید که دچار مشکل ، پوسیدگی ، خرابی و گرفتگی نگردیده باشند و در صورت وجود مشکل در هر قطعه نسبت به تعویض قطعه اقدام نمایید . چنانچه در قسمت شیر آب و اتصالات و شلنگ‌ها مشکلی وجود نداشت و همچنان ارور بر روی صفحه نمایش نمایان ماند ، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باید توسط یک تعمیرکار متخصص مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد .

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی : ارور FE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در قسمت شیر آب تخلیه و سر ریز شدن آن می‌باشد . بدین معنی که ممکن است لوله شیر آب ورودی بر اثر ضربه و یا گذشت زمان دچار آسیب دیدگی شده باشد و عملیات تخلیه آب به درستی صورت نگیرد . در صورت توان مشکل را رفع کرده و یا با یک تعمیرکار متخصص جهت رفع مشکل تماس بگیرید .

ارور PE

این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در سنسور تشخیص سطح آب دستگاه می‌باشد . به این معنی که سنسور در تشخیص آب موجود در دستگاه با مشکل مواجه شده است و یا سطح آب موجود در دستگاه از سطح استاندارد ماشین بالاتر رفته است و ممکن است دچار آب ریزش گردد .
برای رفع این مشکل باید میکروسوییچ و سنسور حساس به فشار سطح آب توسط یک کارشناس متخصص بررسی گردد و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد . در این مورد باید برد الکترونیکی اصلی ماشین نیز بررسی گردد و در صورت عدم تعمیر باید تعویض گردد .

برای مشاهده مقاله نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی کلیک کنید

ارور OE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در عملیات تخلیه آب ماشین می‌باشد . به این معنی که در هنگام نمایشاین ارور آب در دیگ ماشین جمع می‌گردد و دستگاه قادر به تخلیه آن نیست .
برای رفع این مشکل باید سراغ لوله تخلیه ( که ممکن است دچار گرفتگی ، شکستگی و پوسیدگی شده باشد ) و پمپ تخلیه ( که ممکن است فرسوده و یا آسیب دیده باشد ) رفت و از عملکرد صحیح این قسمت‌ها مطمئن شد و در صورت وجود مشکل در صورت توان تعمیر و یا تعویض گردند .

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی : ارور SE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در قسمت موتور ماشین لباسشویی می‌باشد . به دلیل حساس بودن و فنی بودن این قسمت تعمیر و یا تعویض این قسمت نیاز به دانش فنی و حضور یک تعمیرکار متخصص می‌باشد .

ارور TE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در سنسور ، خود المنت و یا هیتر می‌باشد .
جهت رفع این مشکل به علت تخصصی بودن این قسمت‌ها ( لازم است دستگاه باز گردد ، هیتر بررسی گردد و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد ) نیاز به حضور یک تعمیرکار متخصص و فنی می‌باشد .

ارور DE

نمایش این ارور بر روی صفحه‌ی نمایش نشان دهنده وجود مشکل در قسمت درب دستگاه می‌باشد . به این معنی که ماشین قادر به بستن درب نیست و یا در درب ماشین بسته شده است اما سنسور دستگاه بسته بودن درب ماشین را تشخیص نمی‌دهد .
برای رفع این مشکل ابتدا بررسی نمایید گه در حد فاصل درب و دستگاه هیچ گونه کثیفی ، جسم خارجی و شی‌ای وجود نداشته باشد . سپس سراغ لاستیک دور درب ماشین رفته و بررسی نمایید که لاستیک دور درب ماشین دچار پوسیدگی و خرابی نشده باشد و به شکل سالم و استاندارد وظایف خود را انجام می‌دهد . در صورتی که این مراحل را انجام دادید و ارور همچنان باقی ماند نسبت به تماس با یک متخصص تعمیر اقدام نمایید .
نکته : گاها برای رفع ارور DE ، نگه داشتن دکمه استارت به مدت پنج ثانیه آن هم به هنگامی که دستگاه از برق جدا شده است مفید و تاثیر گذار می‌باشد .

برای مشاهده مقاله تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی کلیک کنید

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG : کیان سرویس با کادری متخصص

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

لباسشویی, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *