۲۱ آبان, ۱۳۹۶

آیا ماکروویو برای انسان خطرناک است ؟

آیا ماکروویو برای انسان خطرناک است ؟ بنابر تحقیقات جامع و میدانی مجموعه ی کیان سرویس دستگاه ماکروویو هیچ گونه اشعه ای از خود منتشر نمی کند ، در عین حال گفتنی است که هر نوع اشعه ای الزاما برای بدن انسان خطرناک نیست .

اشعه ها بر اساس طیف ارزیابی و دسته بندی می شوند و دارای انواع مختلفی بر مبنای طیف از ایکس ری گرفته تا امواج رادیویی را دارا می باشند .
حتی نوری که در اطراف خود میبینید نیز نوعی اشعه می باشد ، نوع خاصی از اشعه وجود دارد که به آن ایکس ری یا اشعه ی ایکس میگویند که به ساختار دی ان ای سلول ها آسیب رسانده و باعث بوجود آمدن سرطان در آنها می شود .

اما  با این حال نیز امکان اتفاق افتادن این مساله یک در ملیون است، امواج ماکرو باعث به حرکت در آمدن مولکول ها با سرعت بالا شده و به موجب این فرآیند گرما تولید می شود ، روش کار دستگاه ماکروویو به این صورت است که باعث لرزیدن مولکول های آب غذا شده و به موجب آن غذا گرم می شود .

لازم به ذکر است که …

گفتنی است تمامی ماکروویو های موجود در بازار دارای استاندارد لازم می باشند ، این دستگاه ها نمی توانند بیشتر از ۵ میلی وات اشعه ی ماکرو به ازای هر سانتی متر مربع ساطع کنند .
آیا ماکروویو برای انسان خطرناک است ؟

این مقاله جذاب و آموزشی را از دست ندهید : آموزش جامع تعمیر و عیب یابی ماکروویو

آیا ماکروویو برای انسان خطرناک است ؟

این اشعه ده ها برابر کمتر از چیزی است که بتواند به بدن انسان آسیب برساند ، اگر هنوز قانع نشدید می توانید به هنگام کار کردن دستگاه ماکروویو از آن دور شوید بر اساس قانون حاکم بر این اشعه امواج آن با دور شدن گراکنده می شود .
در حال حاضر اینترنت پر است از مطالبی که ادعا دارند گرم کردن غذا در ماکروویو باعث ایجاد بوجود آمدن ترکیبات سمی در غذا شده و خطرناک می شود ، طبق تحقیقات تیم فنی مجموعه ی کیان سرویس و همچنین متخصصین و سازمان‌های قانونی دستگاه ماکروویو دارای هیچ گونه مشکلی برای انسان نیست .

با این حال تمام روش‌های گرم کردن غذا ممکن است برخی ترکیبات سمی ایجاد کنند و گرم کردن با استفاده از ماکروویو، تنها روشی برای گرم کردن محسوب می‌شود.

گفتنی است به دلیل نحوه ی عملکرد دستگاه ماکروویو احتمال سوختن غذا به هیچ عنوان وجود ندارد ، معمولا مواد سمی بر اثر سوختن تولید می‌شوند پس در نتیجه گرم کردن غذا بوسیله ی ماکروویو احتمال تولید مواد سمی بسیار کمتر است .

برای تماس با متخصصین کیان سرویس کلیک کنید

ماکروویو, مقالات , , , ,
درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *