۲۴ شهریور, ۱۳۹۶

آموزش جامع تعمیر ماکروویو

تعمیر ماکروویو : دستگاه مایکروویو یا همان مایکروفر یکی از لوازم برقی پرکار در آشپزخانه های امروزی است. این دستگاه قابلیت گرم کردن، پخت غذا، گریل و بخارپز کردن را نیز دارد. خرابی دستگاه مایکروویو مشکلی است که فرایند آشپزی را مختل می کند. در این مطلب آموزش تعمیر دستگاه مایکروویو را برای علاقه مندان ارائه می دهیم.

قبل از شروع به تعمیر مایکروویو نکات ایمنی را رعایت کنید. برخی از قسمت های مایکروویو دارای ولتاژ بالاست. ابتدا باید خازن ولتاژ بالا تخلیه شود برای این منظور حتما برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید. حتی در صورت قطع برق نیز برد الکترونیکی مایکروویو دارای برق است با اتصال جسمی فلزی ولتاژ برد را تخلیه کنید.

تعمیر ماکروویو : عویض سیم رابط برق ورودی

استفاده مداوم از مایکروویو موجب استهلاک برخی از قسمت ها می شود. در صورت قطعی یا پارگی سیم رابط ورودی مایکروویو اول باید سر سیم هایی که به ترمینال برق ورودی اتصال دارند را باز کنید. این سیم ها با آزاد کردن ضامن باز می شوند. برای این کار با یک پیچ گوشتی کوچک ضامن را نگهدارید تا سیم ها از برد جدا شوند. نیازی به ابزار اضافی نیست. سیم رابط را تعویض کنید.

باز کردن المنت های کباب پز ماکروویو

برای تعویض المنت های کباب پز مایکروویو ، ابتدا صفحه روی آن را باز کنید. با برداشتن این صفحه می توانید قاب نگهدارنده المنت و ترموستات حرارتی را به خوبی مشاهده کنید. قاب نگهدارنده را برداشته و فیش المنت ها را جدا کنید. دو المنت به خوبی دیده می شوند.

برای کنترل سالم بودن المنت سیم برق را وصل کرده و خاموش کنید. اگر المنت گرم شود سالم است. المنت معیوب را شناسایی و تعویض کنید. این کار را با جدا کردن فیش های برق المنت انجام دهید.

این مقاله جذاب را از دست ندهید : آیا ماکروویو برای انسان خطرناک است ؟

آموزش جامع تعمیر ماکروویو - کیان سرویس

تعمیر ماکروویو : فن خنک کننده ی مگنترون و ترانس ولتاژ بالا

وجود ایراد جزئی و مکانیکی در فن منجر به عدم کارکرد فن خواهد شد. قاب روی فن را جدا کنید تا فن به خوبی دیده شود. یرای سرویس روغن کاری فن را فراموش نکنید ولی چنانچه ایراد اساسی یا شکستگی در فن مشاهده شد می بایست فن به طور کامل تعویض شود.

هنگام بازکردن فن مراقب پروانه ها باشید تاب برداشتن پروانه ها منجر به ایجاد صدای ناهنجار و لرزش مایکروویو خواهد شد .

تعویض لامپ روشنایی

تعویض لامپ روشنایی از قسمت رویی مایکروویو انجام می شود. کافی است خارهای دو طرف را آزاد کنید تا سرپیچ آزاد شود. این کار با کمک یک پیچ گوشتی و یک دم باریک ساده تر خواهد شد .

برای تماس با کارشناسان کیان سرویس کلیک کنید

ماکروویو, مقالات , , , ,
درباره مدیر

یک دیدگاه
  1. خیلی خوب بود ممنوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *